MHP Lideri Bahçeli: 12 Eylül zulümdür, zillettir, hezimettir, rezalettir, cinayettir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,"12 Eylül zulümdür, zillettir, hezimettir, rezalettir, cinayettir; 12 Eylül cuntasına beden ve beyin olanlar ise tek kelimeyle zalimdir. Darbeler, Türk demokrasi kültürünü zehirlemiştir. Milli iradeyi örselemiştir. Vesayeti özendirmiştir. Statükoyu beslemiştir. Her darbe, her muhtıra, her kalkışma, her ara rejim özlemi hiç şüphesiz gayri ahlakidir, gayri meşrudur, gayri millidir, gayri insanidir."dedi.

GÜNCEL 12.09.2020, 15:44
MHP Lideri Bahçeli: 12 Eylül zulümdür, zillettir, hezimettir, rezalettir, cinayettir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenecek Vesayetten Demokrasiye Milli İrade Sempozyumu'nda konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasının satır başları şöyle;

12 Eylül zulümdür, zillettir, hezimettir, rezalettir, cinayettir.

Her darbe bir nevi işgaldir, gerilemedir, tarihin gerisine düşmek demektir. Her darbe kaos ve krizin serpilmesidir.

Çok partili hayata geçtikten bir süre sonra maalesef Türkiye'nin önü silah zoruyla kesilmiş, tarihi yürüyüşü darbeciler eliyle sekteye uğratılmıştır.

1980 öncesi bölgesel ve küresel gelişmelerin sürat ve seyriyle bunun ülke içine yansımalarına bakıldığında Türkiye'nin planlı ve sistemli adımlarla darbe ortamına sürüklendiğini görmemiz kaçınılmazdır.

12 Eylül darbecileri tarih huzurunda Türk milletinin değerlerine bir proje çerçevesinde soğukkanlılıkla kıymış, vahşete mihmandarlık, vesayete de mimarlık yapmışlardır.

Millet iradesi yalnızca Allah'ın himayesine girer. Bunun dışındaki her himaye ve vasilik ya yıkılacak ya da imha edilecektir.

Cumhur iradesi, vesayetin korkuluklarını, milli birlik ve kardeşliğin kuvvetiyle devirecektir. Bilhassa Macron bunu bilmeli, Miçotakis bunu duymalı. Bölgesel ve küresel ihanet şantiyesinin iş birlikçi failleri bu irade gücünü akıllarından asla çıkarmamalıdır.

Yorumlar (3)
Adil Düzen 11 ay önce
Malum sendikadan rahatsızız Devlet beyim. Şu fetö işbirlikçilerine ayar verin. Ülkücüler adalet istiyor.
mahir 11 ay önce
27 mayıs darbesi ne oluyor bu durumda peki sayın bahçeli.Hani kurucunuz rahmetli Alparslan Türkeş'in de aralarında bulunduğu bildiriyi televizyondan okuyan Türkeş'in yaptığı darbeye ne gibi sıfatlar düşünmektesiniz.
ülkücü 11 ay önce
yüzün tipin kalekterin kişliğin aynı 12 eylül gibi
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49