Mehmet Ceyhan: PCR testleri aşılılara da yapılsın

Koronavirüs salgınının başından beri yaptığı açıklamalarla halka korku salan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yine tepkileri üzerine çekti. Bugünden itibaren aşısızlara uygulanmaya başlanan PCR testi zorunluluğuna ilişkin konuşan Ceyhan, testlerin aşılılara da yapılması gerektiğini söyledi.

GÜNCEL 06.09.2021, 22:26
Mehmet Ceyhan: PCR testleri aşılılara da yapılsın

Koronavirüs salgını ile mücadelede aşı olmayan vatandaşlar için şehirler arası seyahat, konser, sinema gibi etkinlikler için PCR testi zorunluluğu uygulaması bugün itibariyle başladı.

Okullarda aşı olmayan öğretmen ve görevlilere de haftada iki kez verecekleri PCR testi sonucunun ilkini bugün okul yönetimine sundu.

Mehmet Ceyhan: Aşılılar da test yaptırsın

Salgının başladığı ilk günden beri halka korku salan ve panik oluşturacak açıklamalarda bulunan Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ise bu uygulamayla ilgili tepki çeken açıklamalarda bulundu.

Ceyhan, art arda katıldığı canlı yayınlarda aşısızlara getirilen PCR testi zorunluluğunun aşılılara da uygulanması gerektiğini savundu.

"PCR testlerinin normalde aşılıya da yapılması lazım, aşısıza da." diyen Ceyhan, "Çünkü taşıma açısından risk oluşturmuyor. Kaldı ki PCR testlerinin de doğru sonuç verme şansı yaklaşık yüzde 50 civarında. Ama başka bir yöntem yok elimizde. O yüzden bence PCR testinden çok aşılamaya ve hızlı tanı testlerine ağırlık verilmeli." ifadesini kullandı.

Twitter'da büyük tepki

Ceyhan'ın bu açıklamaları sosyal medyada büyük tepki topladı. 'Mehmet Ceyhan' ismi, Twitter'da en çok konuşulan konu oldu.

Yorumlar (7)
Osman K. 2 hafta önce
Kocaman bir kazma, herkes işi gücü bırakıp PCR kuyruklarında saatleri ni versin.
kaşı 2 hafta önce
niye itiraz ediyorsunuz herkes virüslü olup olmadığını bilmeli ve aşısız diye hakaret ettiklerinin kendilerinden bir farkı olmadığını öğrenmeli
Git 2 hafta önce
Sanatçı diyor 7 kez test oldum ş kadarında çıktı. Kardeşimin arkadaşı 3-4 kezde çıktı. Siz önce doğru dürüst test kiti yapın.
olcayto 2 hafta önce
Kendini birşey sanan doktorcuk!
Candaroğlu 2 hafta önce
Suriyeli Afgan göçmenler AŞI yaptiriyormu genc nüfusları var belirti vermeden virüs u yayabilirler bu kadar asiya rağmen vaka sayısında azalma olmuyor. Bunlarında bir an önce aşılanması lazim
yasin 2 hafta önce
La bu geçen sene '' sağlıklı insannların maske takmasına gerek yok' diyen zerzevat değil mi? madem sağlıklı insan korona için risk değil di geçen sene. şimdi ne oldu? Deccalin Salgın Örgütü DSÖ promosyonu fazla verince aşırı doz mu aldınız da zıvandan çıktınız? ihanetin görünen yüzü bu?
aşılı 2 hafta önce
aşılılarda pcr olmalı onlar daha çok bulaştırıcı çünkü
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49