Maske cezasında yeni dönem!

Kamera kayıtları incelenerek tedbirlere aykırı uygulamaların görüntülerden tespit edilmesi durumunda yaptırım uygulanabilecek.

GÜNCEL 04.03.2021, 08:32
Maske cezasında yeni dönem!

Milliyet'ten Seyfettin Ersöz'ün haberine göre: Buna göre, genel denetim ekipleri oluşturulacak ve düzenli olarak sahada her gün denetim yapılacak. Kent güvenliğine yönelik kameralardan elde edilen görüntülerden de salgınla mücadelede yararlanılacak. İlk denetimler, 260 bin personelle tüm ülkede bugün gerçekleştirilecek.

Genelgeye göre, yeni dinamik denetim süreci şu şekilde işleyecek:

HER GÜN DENETİM: Denetim faaliyetlerine; tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, yerel yönetimlerin ve meslek odalarının azami seviyede destek (personel, araç, malzeme vb.) vermesi sağlanacak. Vali ve kaymakamlarca, her bir il/ilçe müdürünün başkanlığında kolluk ve diğer kamu personelinden oluşan genel denetim ekipleri oluşturulacak. Bu ekiplerin vali, vali yardımcısı, kaymakamlar ve il/ilçe müdürlerinin başkanlığında düzenli olarak her gün sahada denetim yapması sağlanacak.

İŞYERLERİ HAFTALIK: İl/İlçe Salgın Denetim Merkezleri (İSDEM) bünyesinde bulunan İşyeri Denetim Ekipleri ve Mahalle Denetim Ekiplerine, belediye/il özel idaresi, meslek odaları, iş güvenliği uzmanlığı sertifikasına sahip kamu personeli ile Tarım ve Orman Bakanlığı gıda denetmenlerinden oluşturulan yeni denetim ekipleri dahil edilecek. Bu ekipler sorumluluk sahasında bulunan bütün işyerlerini haftalık olarak denetleyecek ve İSDEM'e raporlayacak.

KAMERALARDAN TAKİP: Dinamik denetim faaliyetlerinde kent güvenlik yönetim sistemleri ve kameralardan elde edilen görüntü kayıtlarından azami şekilde istifade edilecek, kamera kayıtları incelenerek tedbirlere aykırı uygulamaların görüntülerden tespit edilmesi durumunda da yaptırım uygulanabilecek.

Yorumlar (5)
seymen 5 ay önce
AKP KONGRELERINDEKI lepelap dolduranlar ceza yok mu?
vatandaş 5 ay önce
her taraf kamera özel hayat diye bişey kalmadı
haydar 5 ay önce
bu vatandaşlara yazık değil mi herşey ateş pahası kimisi maske alacak parası bile yok neyin cezasını kesiyorsunuz ölüm var ahiret var hesap var. kimin ailesinde ne sorunlar var biliyor musunuz? ceza sadece tuzu kurulara koymaz onlarında zaten umrunda bile değil fakir fukara
tahir 5 ay önce
insanları kural tedbir diye bu yıl bunaltırlar öbür yıl bunaltırlar ama seçim yılında bunaltmazlar bu kesin
yorumsuz 5 ay önce
dinamik denetimle halk kurallara uydurulmaya mı çalışılıyor önceki denetimin adı neydi o zaman
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49