Mahir Ünal: 'Bizi mahvettiniz' diyen çiftçinin cebinde iPhone 6 var, internet paketi de var

AK Partili Mahir Ünal, 2018'teki seçimler öncesinde Kahramanmaraş gezisindeyken, kendisine 'Bizi mahvettiniz' diyen çiftçiye verdiği cevabı anlattı. Ünal, "Çiftçiye 'Telefonunu alabilir miyim?' dedim. iPhone 6. 'Kaça aldın?' dedim. '3 bin 400 lira mı, 4 bin 500 lira mı?' dedim, 'İnternet paketi de var mı?' dedim. 'Var' dedi" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 07.02.2021, 21:36 07.02.2021, 21:44
Mahir Ünal: 'Bizi mahvettiniz' diyen çiftçinin cebinde iPhone 6 var, internet paketi de var

TV5'te yayınlanan '4. Güç' isimli programa konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 2018 yılındaki genel seçim öncesinde Kahramanmaraş gezisindeyken genç bir çiftçiyle yaşadığı diyaloğu anlattı.

"AYDA KAÇ PARA ÖDÜYORSUN BUNA?"

Ünal, çiftçiyle yaşadığı diyaloğu anlatırken, "Bir delikanlı geldi. 'Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz' dedi. 'Telefonunu alabilir miyim?' dedim. iPhone 6. 'Kaça aldın?' dedim. '3400 lira mı, 4500 lira mı?' dedim, '24 taksitle aldım' dedi. 'İnternet paketi de var mı?' dedim. 'Var' dedi. 'Ayda kaç para ödüyorsun buna?' dedim. 'Ayda 450 lira ödüyorum' dedi" ifadelerini kullandı.

"BİR DÖNEM BU ÜLKE BARDAK YOKTU"

Ünal konuşmasının devamında çiftçilerin sorunlarının olduğunu belirtti. ABD ve Avrupa ülkelerinde ekonomi konusunda "çok ciddi sorunlar" yaşadığını ifade eden Ünal, Türkiye'de Kovid-19 dolayısıyla çalışamayan kesimlere yardım edildiğini söyledi. Ünal, şöyle konuştu:

"Elimizde bir bardak var. Biz 18 yılda bu bardağın yüzde 70'ini doldurduk ama yüzde 30'u boş. Bu bardağın yüzde 30'luk boşluğunu da konuşalım ama yüzde 70'lik doluluğunu da konuşalım. Bir dönem bu ülkede bardak yoktu, bırakın içindeki suyu."

Yorumlar (6)
Carlo 5 ay önce
Siz gelmeden telofon bile yoktu cilalı ibo devrinde yaşıyorduk
Hasan Bilir 5 ay önce
İyidir kötüdür tartışılır ama çiftçi dogruyol partisi zamaninda emeğinin karşılığını gerçekten alıyordu. Piyasada dahi sıfır satışı kalmayan iPhone 6 almak kistasmi. Tuşlu telefonmu kullansin. 500 bin 600 bin lira yatırım yapılan topraktan alınan ürün kaça gidiyir ona bakin. Bı üründen üretici ne kazanıyor haldaki kabzimal ne kazanıyor pazardaki satıcı ne kazanıyor. Bir yerde emek sarfetmeyen komisyonculuk yapan uretenden fazla kazaniyorsa orda sorun vardır. Elindeki telefondan yola çıkarak ön yargı üretmek yerine dinlemeye anlamaya çalışın. Dinleyin de çiftçiyi küstürüp buğdayı bile yurtdışından getirmek zorunda kalmayin
Hasan 5 ay önce
Evet sizin mersedesleriniz, villalarınız var,30 milyar maaş alacaksınız,3600tl 36 taksitlealdigimiz telefonu bize çok göreceksiniz tabii haklısınız size biz oy verdiğimiz sürece konuşursunuz ama bundan sonra bu aşağılama size sandıkta cevap verecegiz
vatandaş 5 ay önce
O telefonu çiftçi belki yedi sene kullanıyor,bizim evde de yeni buzdolabı var ,dirt binlira, sizin mantığa göre bir süper zenginiz, var ya birde resmen bizimle dalga geçiyorsunuz, o vakit sizlerin altın da da trilyonluk araba var, bizede verin biraz.
Fakir 5 ay önce
Mehmet Cengiz 150 Milyon dolara uçak alıyor,sen 400 milyon vergisini siliyorsun.Adamın elindeki telefona laf ediyorsun.
Vatandaş 5 ay önce
Bu nasıl bir cevaptır.
Başka sözüm yok.Zaman çok değerli
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49