Kızılay Başkanı'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Yöneticileri astronomik aylık alıyorsa iş gönüllülükten çıkıyor" diyerek istifaya davet ettiği Kızılay Başkanı Kerem Kınık "Görevimizi gönüllü olarak, hiçbir ücret ya da maaş almaksızın, meccanen yerine getiriyoruz" dedi.

GÜNCEL 06.02.2020, 08:07
Kızılay Başkanı'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt!

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, kendisini istifaya davet ederek "Yöneticileri astronomik aylık alıyorsa iş gönüllülükten çıkıyor" diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na, "Görevimizi gönüllü olarak, hiçbir ücret ya da maaş almaksızın, meccanen yerine getiriyoruz" diye yanıt verdi.

Kerem Kınık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki grup toplantısındaki eleştirilerini bilgilendirme notuyla yanıtladı. Kınık, 'Bağış Değerlendirme Raporu' ve 'Türk Kızılayı İddia, Soru ve Cevaplar' başlığıyla CHP'lilere gönderdiği iki çalışmada, kurumun 2018 Yılı Finansal Değerlendirme Raporu ve Bağımsız Denetçi Raporu'na da yer verdi. Rapora göre Kızılay'a son beş yılda toplam 9 milyar 959 milyon 622 bin 802 TL bağış yapıldı.

6 SORUYA YANIT

Raporda ayrıca son günlerde tartışma konusu olan, "Kızılay devlet kurumu mu?"; "Kızılay Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri maaş alır mı?"; "Deprem vergileri varken Kızılay neden yardım istiyor"; "Kızılay başkanlık ofisi köşk veya yalı mı?"; "Suriyelilere neden yardım ediyorsunuz? Suriyeliler sizden maaş alıyor mu?"; "Başkentgaz üzerinden Kızılay'a yapılan 8 milyon dolar bağışı neden Ensar Vakfı'na verdiniz?" gibi altı soruyla ilgili yanıt verildi.

BAĞIŞÇININ NİYETİ SORGULANMAZ

Başkentgaz'ın bağışının Ensar Vakfı'na verilmesinin nedeniyle ilgili, "Başkentgaz da Kızılay'a şartlı bir bağış yapmıştır ve Kızılay bu bağışın şartını yerine getirmiştir. Bağışçıların niyetlerini sorgulamaz" diyen Kınık, "Kızılay Başkanı'nın ofisinin köşk veya yalı" olduğuna ilişkin iddialara da, "Kızılay'ın köşkte veya yalıda bir ofisi, merkezi veya temsilciliği yoktur" yanıtını verdi.

Yorumlar (11)
DAYI 1 yıl önce
Tencerede taş kaynatıyon,her hal..
ali can 1 yıl önce
yalancının kaynanası ölsün mü
Osman 1 yıl önce
Nereye baksan böyleleri var aynı toptan kesme yazık oldu ülkeye
Allah seni bildigi gibi yapsın 1 yıl önce
Heryerimiz herşeyimiz her kurum çürüdü.
Vatandaş 1 yıl önce
Keşke maaş alıp birilerine bu kurumu peşkeş çekmeseydiniz.şimdi ben ne kan verirken ne yardım yaparken seni ve kurumun ne yaptığını unutmayacağım
Muallim 1 yıl önce
Kızılay gibi değerli bir kuruluşu siyasi polemik haline getirmek yanlıştır. Denetlensin eksik yanlış varsa hesap sorulan. Ama Erdoğan düşmanlığı yapacam diye Türkiyenin köklü kurumlarını yıpratmak aymazlıktır. Bu yanlışın cezası afet durumlarında doğrudan halka kesilmiş olur.
Köyceğizli 1 yıl önce
Şartlı bağış yapan o kurum Ensar vakfına bağış yapamamış mı?
Ali Haydar Ceylan 1 yıl önce
Ben de kanımı şartlı bağışlayabilir miyim? İhtiyacı olana parasız verilsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49