Kara Kuvvetleri, personel izinlerindeki kısıtlamayı kaldırdı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı normalleşmeyle birlikte daha önce aldığı bazı tedbirleri esnetti. Personele, yıllık ve mazeret izinleri ilgili mevzuat kapsamında verilebilecek

GÜNCEL 08.07.2021, 10:08
Kara Kuvvetleri, personel izinlerindeki kısıtlamayı kaldırdı

Pandemi çerçevesinde aylar önce bir dizi tedbirler alan Kara Kuvvetleri Komutanlığı yasaklar kalktıktan sonra çeşitli düzenlemeler yaptı.

Buna göre;

1. Bekar personelin kışlada kalmasına yönelik uygulamalara son verilecek,

2. Personele, yıllık ve mazeret izinleri ilgili mevzuat kapsamında verilebilecek,

3. Yurtdışı izin, personelin iki doz aşısını olmuş olmasını veya son 6 ay içerisinde hastalığı geçirmiş olması dolayısıyla aşı randevusu alamadığını belgelenmesi durumunda ilgili mevzuat esasları çerçevesinde verilebilecek,

4. Şehit cenazeleri ile hizmetteki ve hizmetten ayrılan bütün askeri şahısların cenaze törenleri ilgili mevzuat esasları çerçevesinde yapılabilecek, ancak ilgili Bakanlıklar tarafından yayımlanmış genelgelerde belirtilmiş sosyal mesafe tedbirleri dikkate alınarak törene katılım planlanacaktır.

Ayrıca Subay ve Astsubay adayları ile yükümlü erbaş/erlerin hafta sonu ve günlük izinleri bir süre daha durdurulmuştur. Zorunlu hallerde tugay komutanı ve birlik komutanı tarafından yapılacak değerlendirmeyi müteakip gerekli görülmesi halinde izin verilebilecek.

Yapılan bu düzenlemeler bağlı komutanlıklara gönderilerek talimata uyulması istendi.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49