İngiliz medyasından Türkiye'ye destek: Kırmızı listeden çıkarın

İngiltere, koronavirüs salgını sonrasında uygulanmayan başlayan seyahat yasakları kapsamında Türkiye'yi de değerlendirmeye alırken, İngiliz medyasından ise Türkiye'ye tam destek geldi. DailyMail gazetesi, Türkiye'den gelenlerde kovid testi pozitif çıkanların yüzde 3'ten yüzde 1,7'ye düştüğüne işaret ederken, Independent gazetesi ise İngiliz vatandaşlarının çoğunun Türkiye'de kendi ülkesinde olduğundan daha güvenli hissettiğine vurgu yaptı.

GÜNCEL 26.08.2021, 12:00
İngiliz medyasından Türkiye'ye destek: Kırmızı listeden çıkarın

İngiltere, Türkiye'ye yönelik seyahat yasağını yeniden değerlendirmeye alırken, medyadan Türkiye'ye destek geldi.

DailyMail gazetesi, Türkiye'ye tatile gidip gelenlerin 11 gece karantinaya girdiğini ve otellere ortalama 2 bin 285 sterlin (26 bin 300 TL) ödemek zorunda kaldığını hatırlatarak, oysa Türkiye'den gelenlerde Kovid testi pozitif çıkanların yüzde 3'ten yüzde 1,7'ye düştüğüne işaret etti. Gazete, bu oranın 'kehribar liste'deki İspanya ile aynı olduğunu vurguladı.

TÜRKİYE KEHRİBAR LİSTEDE OLMAYI HAK EDİYOR

Independent gazetesi de, Türkiye'de 7 günlük vaka sayısının 100 binde 232, İngiltere'de 464 olduğunu hatırlatarak, Türkiye'de yetişkinlerin yarıdan fazlasının tam aşılandığına, AB'nin de Türkiye'de verilen aşı sertifikalarını kabul ettiğine işaret edildi. Haberde ülkenin ünlü seyahat danışmanlarından Paul Charles'ın, "Türkiye, kehribar listede olmayı çok hak ediyor. İngiliz vatandaşlarının çoğu, Türkiye'de kendi ülkesinde olduğundan daha güvenli hissediyor" sözlerine yer verildi.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49