Hastasından ameliyat parası isteyen profesör tutuklandı

Bursa'da ameliyat olacak bir hastasından 15 bin lira bıçak parası istediği öne sürülen kalp damar cerrahisi uzmanı profesör adliyeye çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜNCEL 21.09.2021, 22:30
Hastasından ameliyat parası isteyen profesör tutuklandı

Bursa'da ameliyat olacak bir hastasından 15 bin lira bıçak parası istediği öne sürülen kalp damar cerrahisi uzmanı profesör adliyeye sevk edildi. Adliye girişinde mikrofon uzatılan profesör doktor suçlamaları kabul etmediğini söylemişti. Doktor, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İddiaya göre, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Merkezi'nde görevli Profesör Doktor T.T., bir hastasından ameliyat için 15 bin lira istedi. Hastanın polise şikayeti üzerine paraların numarasını alan ekipler hastanede görevli doktoru suçüstü yakaladı. Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan doktor ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. T.T. emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Doktor T.T., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (5)
hasan 1 ay önce
Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç ve Çayırova 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Müdürü Hasan Yılmaz’ın yaptığı eksiklikler bakanlık müfettişleri tarafından belgelenmiş.

Bakanlık müfettişleri tarafından daha önce usulsüz müdür ataması, resmi evrakın aslının değiştirilmesi, kantin kiralarının okul aile birliği hesabına yatması gerekirken elden alınması, öğrenci devamsızlıklarının usulsüz silinmesi gibi suçlar tespit edilerek çeşitli cezalar verilen bu ikilinin yeni suçları ortaya çıktı.

Hatta Bakanlık tarafından görevden alınmalarına rağmen araya giren siyasiler ve sendika temsilcileri sayesinde görevlerine devam ettikleri öğrenildi.

Çayırovalılar bu konu ile ilgili;

‘Çayırova eğitimcileri huzursuz,
Çayırova ilçesinde eğitim yok,
Ama servis ihalesinde usulsüzlük var,
Yemek İhalesinde usulsüzlük var,
Öğrenci devamsızlıkları usulsüz siliniyor,
Devlet kurumlarına yalan/yanlış belgeler verilerek kamu ve kişiler aldatılıyor!
Çayırova ilçesinde eğitimciler arasındaki huzursuzluklar, hakaretler onlara değinmeye sıra gelmiyor.
Hatta Türkiye Cumhuriyetinin bakanlarına yapılan hakaretleri örtbas etmek için hesap kapatanları savcılığın işlem yapmamasına, özellikle Ak Partili siyasilerin bu hakaretleri görmezden gelmesine ne demeli..
Peki koskoca Çayırova 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesinin aldığı 120 öğrenciden sadece 50’sinin üniversiteye yerleştirilmesine ve sadece 5 tıp fakültesi aynı puandaki fen liseleri 20 tıp fakültesi kazandırırken yazık değil mi bu okulda okuyan öğrencilere..!
Sözün özü;
Çayırova 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi yönetimi Hasan Yılmaz ile olmuyor.
Bunu kör ve sağırlar da anladı..
Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü bırakın Çayırova’yı dairesini yönetemiyor kimse memnun değil…
Usulsüzlükleri örtmekten yorulmadı mı AKP li yöneticiler.’ diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

https://www.seskocaeli.com/haber/7813738/cayirova-milli-egitimde-iddialar-bitmiyor
Hasan 1 ay önce
Bu nasıl adalet . Komşusunun ağzını burnunu kırıyor.serbest dolaşıyor.para istediğinin kesin ispatı yok. Hemen tutuklu. Bu adalet sıkıntılı.
Veli 1 ay önce
Sincanda para istemeyen okul yok ya hani devlet okulu parasizdi .
vatandaş 4 hafta önce
Belki de hastanın hayatını kurtarmıştır, kızmadan önce araştırmak lazım.
Ahmet Gül 4 hafta önce
iyi olmuş
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49