Hastane şoförünün müdür yardımcısı olarak atandığı iddia edildi

Hastanede şoför olarak çalışan H.V. isimli personelin yapılan atamayla aynı hastaneye müdür yardımcısı yapıldığı iddia edildi.

GÜNCEL 20.07.2021, 16:59
Hastane şoförünün müdür yardımcısı olarak atandığı iddia edildi

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, kurum içinde müdür ve sağlık yöneticileri sözleşmeleri imzalanmasının ardından atamaları da gerçekleştirdi. Atamalar Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç tarafından yapıldı.

Atamalarda en çok dikkat çeken ise Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde şoför kadrosunda çalışan H.V., yapılan atamayla aynı hastaneye müdür yardımcısı yapılması oldu. H.V.’nin hastanesindeki kadro unvanı şoförken 58/TKHB sözleşme unvanı müdür yardımcısı olarak değişti.

Hastane personeli ise yapılan atamaya şaşırmasının yanı sıra, yapılan diğer atamalardan da kentte bulunan bütün hastanelerdeki sağlık çalışanlarının bir çoğunun rahatsız olduğu ileri sürüldü.

‘Tamamen siyasi bir atama olarak düşünüyorum’

Samsun Tabipler Odası Başkanı Funda Furtun ise yapılan atamaya tepki göstererek, “Son yıllarda yapılan atamalarda liyakate değil de hangi siyasi partiye ve hangi sendikaya üye olduğuna bakılıyor. Bu atamada onlardan biri. Tamamen siyasi bir atama olarak düşünüyorum” dedi.

Yorumlar (3)
Sandal ağacı 1 hafta önce
Doktor olarak da atanabilirdi.
Devlet Baba 1 hafta önce
Atamalarda partiye degil sendikaya bakılıyor. O sendikanın üyelerinin akparti ile uzaktan yakından ilgisi yok. Fetocular MHP den rahatsiz, Türk Milliyetcilerinden rahatsiz. Hdpkk sevdalısı kriptolar Cumhur ittifakına zarar veriyor. 2023 seçimlerinde hepimizi acı bir ders bekliyor. Ben uyarımı yaptım. Vicdanen rahatım.
Behçet 1 hafta önce
OHA ÇÜÜÜŞŞŞ
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49