GÖREVDE ÖĞRETMENLER ÖNCELİKLİ, ÖDÜLDE KİMLER?

GÜNCEL 16.05.2021, 23:38
GÖREVDE ÖĞRETMENLER ÖNCELİKLİ, ÖDÜLDE KİMLER?
banner2019

2020 yılında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 122’nci maddesi gereğince ödüllendirilen personelin listesi Tebliğler Dergisinde yayımlandı.


Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz  2020 yılında göstermiş oldukları başarıdan dolayı 8 bin 439 personele ödül verdi. Mayıs 2021 yılı Tebliğler Dergisinde yer alan listede   MEB’in çeşitli kadrolarında görev yapan eğitim öğretim personelleri yer aldı. 


Ödül listesinde; il ve ilçe milli eğitimlerden şube müdürleri, şefler,   okul yöneticileri ve öğretmenler bulunuyor. Listede şaşırtan detay ise Milli Eğitim Bakanlığında en çok kadroya sahip olan öğretmenlerin sayısının, ödül alan personel sayısına oranla düşük olması dikkat çekti. Bakanlığın açıkladığı ödül  listesinde  sadece 2 bin 424 öğretmen ödüle layık görüldü. 
Görev dağıtılırken ilk akla gelen öğretmenler, ödül dağıtılırken yine unutuldu. Covid-19 salgın sürecinde; öğretmenlerin canlı derslerle, whatsap ve eba çalışmalarıyla, zoom toplantılarıyla öğrencilerine ve evde velilere destekleri unutuldu mu? Görev tanımının dışına çıkılarak  mesai kavramı ortadan kalkan öğretmenlerin Vefa Gruplarında Filyasyon Ekiplerinde, Denetleme Ekiplerinde koşturdukları, özellikle Meslek Liseleri öğretmenlerinin yaptığı üretimlerle covid-19 ile mücadelede ülke ekonomisine sundukları katkılar göz ardı mı edildi?


Ödül listesinde; 8 bin 439 personel arasında sadece 2 bin 424 öğretmenin yer alması öğretmenler arasında hoşnutsuzluk yaratmaz mı? Öğretmenin motivasyonunu bozmaz mı? Kim ne derse desin, covid-19 salgın sürecinin gizli kahramanları öğretmenlerdi. Ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlarda nerede ihtiyaç duyulduysa öğretmen oradaydı. Uzaktan Eğitimin olumsuz yansımalarını en aza indirgemek için çaba gösterdi. Bu çabanın  karşılığı olarak ödül listesinde sayı olarak öğretmenleri fazlaca görmek isterdik. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığının emekçi kadrosu öğretmenlerdir. Öğretmenler olarak soruyoruz! Milli Eğitim Bakanlığının ödül dağıtımında; mutfağında çalışan, ürün ortaya koyan öğretmenlerine en çok payı ayırması gerekmez miydi?


Kadriye DEMİREL
TES Antalya 2 Nolu Şb. Bşk. Yrd.

Yorumlar (19)
Vatandaş 4 hafta önce
Farketmez, nasıl olsa sarı sendikadan başkasına ödül verilmeyecek
Aferin 4 hafta önce
Yazıklar olsun..liyakat yok birde ödül..
İlçe Müdürü 4 hafta önce
Yüzde yüz haklı...
Tuzsuz Bekir! 4 hafta önce
Önce il müdür yardımcılarına varsa onların eşlerine kalırsa torpilli okul müdürlerine ödül verilir! Son derece adaletli (!) bir durum.
Zıkkımın Kökü 4 hafta önce
Aksaray ilinde zinhar bir öğretmene bile ödül verilmemiş. Aksarayda eğitim yükünü İl milli eğitim müdürü yardımcısı ve şube müdürleri yüklenmiş, öğretmenlerin hepsi yatmışşş
Mehmet 4 hafta önce
Filiasyon ekibinde çoğu öğretmen gönüllü olarak görev almadı okul idarecileri yer aldı. Görev alan tüm personele ödülleri verildi. Ayrıca benim okulumda üretim yapan tüm öğretmenlere de ödül verildi. Burada onu bunu suçlayanlar önce kendinize bir bakın okul için veya pandemi için ne tür faydalı çalışma yapmışsınız da ödül almamışsın bir düşünün. Bir görevde gönüllü personel istesek %1 ancak kabul ediyor %99 elini bile kaldırmıyor yalan mı? Kurullarda müdür gönüllü var mı dediğinde bir bakın anlarsınız. Boş boş burada birilerini suçlayacağınıza işinizi yapın ayıp
Öğretmen 4 hafta önce
Ben sadece hakkım varsa helal etmiyorum,demek istiyorum
ÖĞRETMEN 4 hafta önce
Pandemi sürecinde yaptıkları üretim nedeniyle Bakanlığın aylar önce başarı belgesi ile ödüllendirilmesini istediği öğretmenlere belgelerini keyfi olarak vermeyen İlçeler var. Ankara Mem. Sendikalar neden ilgilenmiyorsunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49