Erdoğan, Berat Albayrak'ın görevden aldığı bürokratları yeni göreve atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Sayıştay savcılıklarına 4 atama yaptı. Atanan isimlerden bazıları istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından daha önce görevden alınan isimler.

GÜNCEL 15.11.2020, 14:01
Erdoğan, Berat Albayrak'ın görevden aldığı bürokratları yeni göreve atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı son atamalar içerisinde Berat Albayrak döneminde Hazine ve Maliye Bakanlığı’dan görevden alınan bazı bürokratlar da yer aldı.

Erdoğan'ın onayıyla görevden alınmışlardı

Geçen ocak ayında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda çok sayıda bürokrat görevden alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla gerçekleşen görevden alınma kararları 8 Ocak’taki Resmi Gazete’de yayımlandı.

Görevden alınan 20’ye yakın üst düzey bürokrat arasında Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ali Karatürk de vardı. Karatürk dün Cumhurbaşkanı tarafından Sayıştay Savcılığı’na atandı.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, yine 8 Ocak'ta görevden alınan Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çolak'a da yeni görev verildi. 

Çolak dün Erdoğan tarafından Sayıştay Savcısı olarak atandı. Savcılığa atanan bir diğer isim Ertan Erüz, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yönetici olarak görev yapmıştı. Mustafa İlhan da Sayıştay Savcısı olarak atandı.

Yorumlar (1)
HİKMET 8 ay önce
BİRİ YANLIŞ YAPIYOR AMA KİM
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49