Ders süresini kısaltan İllerin listesi

Ders süresini kısaltan iller güncel liste halinde .....

GÜNCEL 10.09.2021, 12:35
Ders süresini kısaltan  İllerin listesi

Okulların yüz yüze eğitime başlamasıyla birlikte bir çok ilde okul önünde ve okul içinde yaşanan kalabalık görüntülerin yansımasından sonra ders süreleri Okul giriş çıkışlarında öğrenci-veli yoğunluğunun azaltılması ve sosyal mesafe sağlanması ders aralarında temizlik ve hijyen şartlarının iyileştirilmesi amacıyla uygulanması yönünde il milli eğitim müdürlükleri ders süreleri noktasında onaylar almaya başladı.

Diyarbakır Valiliği İlimiz genelinde bulunan ve ikili eğitim öğretim yapılan Okullarda 13 Eylül 2021 tarihinden itibaren ders sürelerinin 30 ( Otuz) dakika ile sınırlandırılmasına,

Bursa Valiliği tüm resmi eğitim öğretim kurumlarında 1 ders saati için sürenin en az 35 dakika olacak şekilde planlama yapılmasını, öğlen aralarına ait sürelerin mümkün olduğunca uzun tutulmasını istedi.

Hatay Valiliği, tüm resmi ve okul öncesi kurumlarında ders saatini 40 dakika, diğer resmi ve özel tüm okullarda ise 30 dakika, öğlen arasının normal eğitim yapan kurumlarda 40 dakika, ikili eğitim yapan okullarda ise iki devre arasının 30 dakika olarak belirlendi.

Kırıkkale Valiliği ikili eğitime geçen Temel Eğitime bağlı okullarda ders saatlerinin en az 30 dakika, mesleki ve teknik eğitime bağlı liselerde ise ders saatlerinin en az 35 dakika olarak planlamasını istedi

Yorumlar (10)
mevcut 2 hafta önce
tebrik ediyoruz. bu hayırlı olaya vesile olan hatay il meme özelikle teşekürler. ülkemizdeki tüm okullar Çankaya dakiler gibi tekli eğitim değil bu tarz planlamalar yapılırken ilk düşünülecek okullar ikili eğitim yapan 1500 mevcut üzeri okullar olmalı.
adil düzen 2 hafta önce
Sınıflar kalabalık, maskeli durmuyor öğrenciler, daha bunu kış soğuğu var pencere şimdilik açık, Çok zor mu bazı dersler uzaktan bazısı yüzyüze dersler 30 dakika MEB talimatı vermek yazık bu çocuklara ve öğretmenlere.
okuyucu 2 hafta önce
Seçmeli dersler kaldırılıp bazı derslerin sayıları azaltılsın,sınıflar 2 ye bölünüp 2 li öğretime geçilsin.diyeceğim de kime yol gösterelim kime anlatabilelim.
adil düzen 2 hafta önce
Sınıflar kalabalık, maskeli durmuyor öğrenciler, daha bunu kış soğuğu var pencere şimdilik açık, Çok zor mu bazı dersler uzaktan bazısı yüzyüze dersler 30 dakika MEB talimatı vermek yazık bu çocuklara ve öğretmenlere.
ÖĞRETMEN 2 hafta önce
van nerdesin
Enseye göre tıraş! 2 hafta önce
Valiler farklı uygulamalar yapıyor! Bakana gerek yok! Ya tam açın şu okulları ya da adam gibi kapatın!
Hüseyin Turan 2 hafta önce
Bursayı tebrik ediyorum en az 35 dakika pazarlık payıyla 37,5 dakika olur. Ne kadar liyakatsiz varsa il MEM de. torpilli, tepeden bakan, kendi kurumunda pandemi yokmuş gibi davranan... 30 dakika demek onlara küfürdür. en az 35 dakika demek bunun en çoku da var.
İkili 2 hafta önce
İkili eğitim yapan okullar özelikle çok zorda sınıf mevcutları da bir hayli fazla İstanbul neyi bekliyor.
yusuf 2 hafta önce
E güzeli hibrit eğitim modeliydi. Okullar aşırı zorlanıyor şuanda. Bu yıl öğreci sayısı geçen yıllara oranla çok fazla. Sınıflar çok kalabalık. 1 aya kalmaz kovid vakaları 4- 5 e katlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49