CHP'de 2 ilde daha İnce'nin partisi için istifalar bekleniyor

CHP'de Yalova'da başlayan Muharrem İnce istifaları Kırklareli ve Antalya ile devam edecek.

GÜNCEL 03.02.2021, 09:09
CHP'de 2 ilde daha İnce'nin partisi için istifalar bekleniyor

CHP'de memleketi Yalova'da başlayan Muharrem İnce istifaları Kırklareli ve Antalya'ya sıçrayacak. Bağımsız seçilen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun da Memleket Partisi'ne geçmesi bekleniyor. CHP'de Yalova'dan başlayan istifa furyası devam edecek. Memleket Partisi'ni kurmaya hazırlanan Muharrem İnce için CHP'den istifalar başladı.

Önceki gün 350 kişinin istifa ettiği Yalova'nın ardından en kalabalık istifanın Antalya ve Kırklareli'nden gelmesi bekleniyor. Antalya'da İnce'nin partisine büyük katılım planlanıyor. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'li Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu aday gösterilmemiş, partisinden istifa ederek bağımsız girdiği seçimleri kazanmıştı. Kırklareli örgütünün CHP'ye tepkili olduğu ifade ediliyor. Bu nedenle Kırklareli'nde CHP'den büyük kopuşlar bekleniyor. Kesimoğlu'nun da İnce'nin partisine geçeceği konuşuluyor.

Antalya'nın İbradı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru partisinden istifa edip Muharrem İnce'nin kuracağı parti ile beraber hareket edeceğini açıklamıştı. Geçen hafta 3 milletvekilinin CHP'den istifa etmesi ve Memleket Partisi'ne katılacağının açıklanmasının ardından önceki gün de Yalova teşkilatından 350 kişi ayrılmıştı.

Yorumlar (2)
İnce ince 5 ay önce
Hırs insanı kör ediyor. İnce sadece kendi oyunu alacak.
Yetti gari 5 ay önce
Eleştirdiği insanın ulusalcı söylemli versiyonu. Boyunu ölçüsünü alır
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49