Bülent Arınç'tan skandal sözler!

TBMM'nin eski Başkanı, Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolar üzerinden FETÖ'cüleri mağdur gösteren ve Türk yargısını eleştiren açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 22.05.2021, 15:37
Bülent Arınç'tan skandal sözler!

YARGIYA AYAR VERMEYE KALKTI

Daha önce de söylediği sözlerle gündem olan ve en son Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'ndan istifa etmek zorunda kalan Arınç, yargıya ayar vermeye kalktı.

Sanki yargı işini yapmıyormuş gibi göstermeye kalkan Arınç, Adalet Bakanına "talimat vermelisin" çağrısı yaptı.

FETÖ'CÜLERİN İDDİALARINA ATIF YAPTI

FETÖ'cüler, sosyal medyada ve yabancı basına verdikleri demeçte "Türkiye'de kadınlar çocuklarıyla birlikte hapse atılıyor. Cezaevinde namaz kılanların sayısı arttı" tarzı algı operasyonları yaparak, kendilerini "cici" göstermeye kalkışıyorlardı.

Adeta buna atıf yaparcasına açıklamalarına devam eden Arınç, "Yargı gereğini yapmalıdır. Nasıl yapacak? Bütün bu iddiaları en ciddi biçimde inceleyecek ve sonucu kamuoyuna açıklayacak. Lohusa kadınların bile tutuklandığı, çocukları ile beraber cezaevinde kaldığı bir Türkiye'de, kanser hastalığı ile boğuşurken bile tahliye edilmeyen insanların bulunduğu bir Türkiye'de tutuklamalar yapılacaksa bu ağır suçların sahipleri hakkında herhalde yapılacak. Bu yargının görevidir" dedi.

Independent'ın Türkçe edisyonuna konuşan ve Türk medyasının işini yapmadığını iddia eden Arınç, "Yargı görevini yapacak, siyaset görevini yapacak. Siyasetin içindeki insanlar kendi görev alanlarını iyi yapacaklar. Şeffaf olacaklar ve hesap verecekler. Hesap vermek hamasi nutuklar atarak olmaz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6)
Cem 4 hafta önce
Türk yargısı doğru, görevini yapmamış olabilir. Bülent Arınç'a da gel bakalım Fetö konusunda bildiklerini söyle demelimiy di?
Asd 4 hafta önce
Suni gündemler
BEYDAĞI44 4 hafta önce
Önce Bülent Arınç FETÖ Terör Örgütünün yöneticisi olduğunun hesabını versin.kozmik odayı açtırıp devletin en mahrem bilgilerini sızdıran ,terör örgütleri içerisinde yer alan mit mensuplarını deşifre ederek bunların şehit edilmesine sebep olan,TSK ya kumpas kuran Bülent Arınç önce bi hesap versin....
Alp 4 hafta önce
Reis bunun oğlu ya babasını sustursun yada partiden istifa etsin,benim bir oyum var bu Arınç'ın ak Parti'ye oyu bile yok
EFE 4 hafta önce
Türkiye'de adelet gerçekten işini yapsa bu yavşak,adi,karaktersiz herif şimdi hapiste olurdu...Bu konuda haklı....
Turan 4 hafta önce
Kesinlikle doğru ifadeler: yargı tam anlamıyla görevini yapabilse sen ve damadın öyle gezemezdiniz
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 19 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49