Bakan Ziya Selçuk’tan Online Ders Veren Öğretmenlere Uyarı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesaplarında paylaşılan EBA dersleri görüntü ve ses kayıtlarına ilişkin, "Sınıf ortamı mahrem ve özeldir. Bu, canlı dersler için de geçerlidir. Sizlerden ricam, canlı derslerin ekran görüntülerini, kayıtlarını öğrencimizle bağı olmayan insanlarla paylaşmamanız" dedi.

GÜNCEL 29.09.2020, 20:47
6863
Bakan Ziya Selçuk’tan Online Ders Veren Öğretmenlere Uyarı

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sınıf ortamı mahrem ve özeldir. Bu, canlı dersler için de geçerlidir. Sizlerden ricam, canlı derslerin ekran görüntülerini, kayıtlarını öğrencimizle bağı olmayan insanlarla paylaşmamanız. Dijital bir ortamda da olsa sınıfımız kendimizi rahat ifade ettiğimiz özgür alanlarımız" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (2)
Ögretmen 3 hafta önce
Sayın bakanım mahremiyetimiz mi kaldı?Ögretmenin kamerası açık acaba öğrenciler video kaydı yapıyor mu ekran görüntüsü alıyor mu diye bir tereddüt var?Diğer yandan sadece Eba üzerinden ders anlatılırsa uygun olacak. Diğer platformlar güvenli değil.
garip öğretmen 3 hafta önce
sayın bakanım bunu öğretmenine güvenmeyen ekran görüntüsü isteyen karaktersiz idarecilerine söylesen daha anlamlı olur bence
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 23 Ekim 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49