Bakan Selçuk: Uzaktan eğitim sistemin parçası olacak

Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları Kahramanmaraş’a konuk oldu. Meslektaşları, salgın sürecinde her bir öğrenciye ulaşmak için ürettikleri çözümleri Bakan Selçuk ile paylaştı. Bazı özel konularda uzaktan eğitime devam edilmesini isteyen öğretmenlere Selçuk, “Uzaktan eğitimi önümüzdeki yıllarda da Türk eğitim sisteminin olağan bir parçası olarak yapmak için yeni bir proje çalışmasının içindeyiz” yanıtını verdi.

GÜNCEL 06.06.2020, 13:48
Bakan Selçuk: Uzaktan eğitim sistemin parçası olacak

Ziya Öğretmen buluşmalarının  adresi bu kez Kahramanmaraş’tı.

Kahramanmaraş’ın merkezinde, ilçelerinde ve köylerinde görevli yüzlerce öğretmen katıldı buluşmaya …

Öğretmenler tüm öğrencilerine ulaşabilmek için ürettikleri çözümleri, ders notlarını okulda çoğaltarak evlere bıraktıklarını, bayramda çocuklara şeker ve hediyeler götürdüklerini, özel gereksinimli öğrencilerle telefonda ders yaptıklarını, kapı önü sohbetleriyle hasret giderdiklerini anlattı.

Öğretmenlerin özverisi sayesinde Türkiye’nin uzaktan eğitimde önemli bir yerde olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, “Biz meslektaşız. Çocuklar için aynı amaca yönelik olarak çalışıyoruz. Beraberce bir işi yükleniyor olmak birlikte bu ülkenin çocuklarına hizmet ediyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

Salgın sürecinde fayda gördükleri uzaktan eğitimin bundan sonraki süreçte de bazı konularda devam etmesini isteyen öğretmenlere Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitimi önümüzdeki yıllarda da Türk eğitim sisteminin olağan bir parçası olarak yapmak için yeni bir proje çalışmasının içindeyiz.” sözleriyle verdi.

MASKE ÜRETİMİNDEN CANLI YAYIN

Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyesinden toplantıya katılan Leyla öğretmen, Bakan Selçuk’u maske üretimi yapan mesai arkadaşlarıyla birlikte selamladı.

Bakan Selçuk, “Emeklerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün ülkenin sizlere duaları var. Çabalarınız sadece Türkiye’den değil dünyadan da yankı buluyor.” dedi.

18 yaş altı için sokağa çıkma izninde tedbirleri alarak okullarına gelen 8’inci sınıf öğrencileri de öğretmenleriyle birlikte Ziya Öğretmen ile konuşmak için bilgisayar karşısındaydı. Bakan Selçuk öğrencilere “Hayatta sizi çok güzel başarılar bekliyor.” diye seslendi.

ŞİİRLER, TÜRKÜLER SOHBETE EŞLİK ETTİ

Şairler diyarı Kahramanmaraş’ta edebiyat öğretmeni Ramazan Avcı da bir şiirle katıldı buluşmaya. Bakan Selçuk, Bahattin Karakoç’un öğretmenleri anlattığı “İnsanlık Türküsü” şiirini okuyan Avcı’ya çocuklara verdiği emek için teşekkür etti.

Müzik öğretmeni Mahmut Kırbaş ise Abdurrahim Karakoç’un Mihriban türküsünü Bakan Selçuk’a armağan etti.

Mihriban’ın çok sevdiği bir türkü olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, “bu türkü bin yıl dinlense kimse bıkmaz” diye konuştu.

Yorumlar (6)
Canlı derse katılım! 1 yıl önce
Canlı derse birleştirilmiş iki sınıfta ortalama iki kişi giriyor,ve bazı dersler öğrenci katılımı olmadığı için yapılamıyor! Bunu sayın bakan biliyor mu acaba? Korona dolayısı ile yirmi milyon öğrencinin bir koca dönemi heba oldu! Yok EBA ile yok Canlı yayın ile veya Ağustosta üç haftalık telafi ile bu iş hall olmaz! Lu an 8 ve 12. Sınıfı bitirenlere hiçbir şey yapılamaz ! Ders yoklaması ve sınav değerlendirmesi olmadan yapılan her çalışma işe yaramaz!
Devrim 1 yıl önce
Uzaktan eğitim sistemi her geçen hafta daha iyi oldu. Veli olarak her dönem 1-2 tane egosu tavan yapmışı yada notu silah olarak kulllananı (öğretmen demiyorum) çekiyorduk. Hepimiz rahatladık. Zamanla bu sistem çok daha iyi olacaktır. Öğretmenlerimiz lütfen alınmasın.
anti meb 1 yıl önce
Uzaktan eğitim diyonda uzaktan gereksiz olan SEMİNERİ de yaptırsama
hı hı 1 yıl önce
Son kararlar sonrası söylediğim şey: hı hı.
VEFA 1 yıl önce
Sayin Bakanim,4 yilini dolduran ve norm acigi opmadigindan ogretmenlige donme zorunda kalan okul mudurlerine 2023 yilona kadar sinavsiz okul mudurlugu icin okul tercih etme taniyiniz.Zaten sinavla bu hakki kazanmis ve sahada kendini ispat etmis bu insanlara vefa borcunuz olmaz mi?
VEFA 1 yıl önce
Sayin Bakanim,4 yilini dolduran ve norm acigi opmadigindan ogretmenlige donme zorunda kalan okul mudurlerine 2023 yilona kadar sinavsiz okul mudurlugu icin okul tercih etme taniyiniz.Zaten sinavla bu hakki kazanmis ve sahada kendini ispat etmis bu insanlara vefa borcunuz olmaz mi?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49