Ali Yalçın'dan Yetkide İstikrar Vurgusu

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, eğitim gündemi ve çalışma hayatına ilişkin önemli başlıklara değindi ve yetkide istikrar vurgusu yaptı, üye çalışmalarında hassasiyet beklediğini ifade etti.

GÜNCEL 22.03.2019, 22:31
Ali Yalçın'dan Yetkide İstikrar Vurgusu

Ağustos ayında yapılacak olan 5. Dönem Toplu Sözleşme’ye değinen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme masasında daha güçlü bir Memur-Sen için yetkinin sağlamlaştırılması, üye sayısının arttırılması gerektiğini söyledi.


Ek gösterge, sözleşmeli istihdamın yarattığı sorunların çözülmesinin gerektiğini ifade eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “gelir vergisi ve vergi matrahının yeniden düzenlenmesi, yardımcı hizmetler kadrosunun GİH’e aktarılması gibi önümüzde çözülmesi gereken sorunlarımız var. Ancak hiç ümitsiz olmayın. Dün tartıştığımız birçok sorunu örgütlü gücümüzle çözdük ve kazanım hanemize yazdık. Stres konusu olan konular gayretlerimizle bitti. Örgütlü gücümüzü büyütmeye devam etmeliyiz. Örgütlülüğümüzü büyütür, üye sayımızı arttırırsak toplu sözleşme masasında o kadar güçlü oluruz. Yan yana durursak çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok.” şeklinde konuştu.

Hiç bir sorun kalıcı olmadığını belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Her sorunun çözülme süresi farklılık gösterir sadece. 260 kazanımın altına imza atmış bir teşkilat olarak istiyoruz ki yaşanmış, test edilmiş ve sorun olduğu konusunda tarihe kayıt düşülmüş konuları tekrar yaşamayalım. Yeni sorun alanları oluşmasın.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (13)
Toraman 2 yıl önce
Memurları hüsrana uğratma sendikası.dünýa üyen olsa ne yazar.
Ali gakkus 2 yıl önce
Kendi üyelerinin İhraç edilmesine sessiz kalan sendika ne için kurulmuştur? Kimin hakkını savunuyor?
Ayhan kurt 2 yıl önce
Sendikaci gibi gözüküyor fakat eylemleri o yönde değil
Yaptıkları yanlarına kar kaldı 2 yıl önce
260 sorun çözülmüşse 250 sini Reis çözmüştür. Sende sahiplenmişsindir. Pensilvanyaya selam üstüne selam gönderenler utanmadan çıkıp konuşuyorlar. Bu yapıyı göremeyene hakkımı helal etmiyorum.
Mmmmmm 2 yıl önce
he he. gecenki sozlesmede gorduk. olsaniz ne masada olmasaniz ne. sinucta enflasyon kadar zam. gulesim geliyor size
050 2 yıl önce
üç buçuğa (3,5) imza atmak için yetkiye gerek yok diye düşünüyorum.
Zülfikar Arslan 2 yıl önce
Adamın Dibisin Başkanım...
Ali celik 2 yıl önce
İnsenize o zman meydanlara. Hani 3600.hani eski baskaninizin hic sesi cikmiyor...vekilligi kapti memuru unuttu.sira sen de
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49