AK Parti teşkilatları, 2023 için sahaya iniyor

AK Parti, 2023 seçim çalışmalarını hızlandırdı. Parti yönetimi, her ilden 2023 strateji eylem planını istedi. Bu kapsamda 81 il teşkilatı hazırladığı 2023 stratejisini parti yönetimine sundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'sahada aktif olun' talimatının ardından parti teşkilatı harekete geçti.

GÜNCEL 14.06.2021, 08:45
AK Parti teşkilatları, 2023 için sahaya iniyor

Teşkilatlar, 2023 seçimlerine kadar illerinde yapacağı çalışmaları belirleyerek bir rapor hazırladı. Genel Merkez'e sunulan eylem planları çerçevesinde önümüzdeki dönemde izlenecek yol haritası da belirlendi.

VATANDAŞLARLA TEMAS ARTACAK

Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir özellikle kalabalık toplantılarını video konferans yöntemiyle düzenleyen AK Parti teşkilatı, artık vatandaşla teması artıracak. 2023 seçimlerine giderken üye ziyaretleri ile programları, yeni üye ziyaretleri ve çalışmaları, seçmen hane çalışmaları ve ziyaretleri yapacak. Bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'gönüllere dokunmayı unutmayın' söylemiyle hareket edilecek.

AK Parti'nin "güven ve istikrar" teması ile çarşamba günü yapılacak 7. Olağan Büyük Kongresi'nde 2023 seçimlerine götürecek parti yönetimi belirlenecek.

GENÇ VE KADIN SEÇMENE ÖZEL ÇALIŞMA

Eylem planında, genç ve kadın seçmene yönelik özel başlık ayrıldı. Belirlenen yol haritasına göre, genç ve kadın seçmenle ilgili de çalışmalar yapılacak. Ayrıca, teşkilatlar bir yandan sahada vatandaşla bire bir temas içine girecek, diğer yandan da sosyal medya üzerinden iletişimi sürdürecek.

AK Parti'nin "İnandığı yolda yürü" sloganıyla Aralık 2019'da başlatılan 7. Olağan Kongre süreci, 24 Mart'ta Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek Büyük Kongre ile tamamlanmıştı. AK Parti'yi 2023 seçimlerine taşıyacak kadrolar da belirlendiği kongre sürecinde, 973 ilçe başkanlığında 715'i, 81 il başkanlığında ise 52'si yenilenmişti.

Yorumlar (4)
memduh 2 ay önce
tribünde seyirci kalmadı:))))
vatandaş 2 ay önce
Bunların gerçekten milletin durumuyla alakası yok, varsa yoksa kendi gelecekleri.
Necati 2 ay önce
Memur ve biz emekliler secimde sandığa gomecegiz Allahın izni ile,alım gücümüzü %100 düşüren, halkı askıda ekmeğe muhtaç eden iktidarla hesabımız var,din milliyetçilik söylemleri zerre kadar umrumuzda degil,hepsi boş algı bu millet bunu yemez,hayatımda emeğe bukadar düşman bir parti görmedim piyasada herşeye yüzdeyüz zam geldi onlar hala utanmadan %5,%10 zamdan bahsediyorlar
Köycegizli 2 ay önce
Bu kadar hırsızlık, yolsuzluk, kayırmacılık, adaletsizlik ve zulüm varken nereye inerlerse insinler sonuç hüsran olacaktır. Reisin acilen bunlara dur demesi ve adaleti tesis etmesi gerekmektedir.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49