Ak Parti 4 konuda yeni bir kanun teklifi hazırlığı yapıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bireysel emekliliği düzenleyen bir ekonomi paketi gündemimizde" dedi.

GÜNCEL 05.05.2021, 20:44
Ak Parti 4 konuda yeni bir kanun teklifi hazırlığı yapıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni anayasa çağrısı üzerine, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün "100'üncü yılda 100 maddelik anayasa" çalışmasını kamuoyuyla paylaştığını anımsattı.

Turan, "MHP bizim rakibimiz değil refikimiz. MHP'nin bu davetimize olumlu yaklaşıp, büyük bir mesai harcayıp, emek verip, bu çalışmasını hızlı şekilde nihayete erdirip kamuoyuyla paylaşmasını çok kıymetli buluyoruz." diye konuştu.

- "Bireysel emekliliği düzenleyen bir ekonomi paketi gündemimizde"

Bülent Turan, TBMM'nin, Ramazan Bayramı'ndan sonra mesaisine kaldığı yerden devam edeceğine işaret ederek, Meclisin, bu dönemde yapacağı önemli işlerden birinin, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üye seçimi olduğunu bildirdi.

TBMM'nin, 13 üyeden oluşan HSK'nin 7 üyesini seçeceğini anlatan Turan, "Yaklaşımımız uzlaşmadan yana bir tavır olması, tüm partilerin sürece katkı vermesi yönünde. Ümit ederim HSK'nin niteliğine, partilerin demokratik duruşuna yakışır bir süreç yönetilir ve adaylar bir uzlaşı zemini içinde belirlenip süreç sorunsuz şekilde tamamlanır. Uzlaşı olmazsa da İçtüzük'ten kaynaklı haklarımız açıktır. Seçimi yapmak için herhangi bir mani yok." dedi.

Bayram sonrasında Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin, TBMM Genel Kurulunda görüşüleceğini bildiren Turan, "Bireysel emekliliği, sigorta sistemini, trafik sigortasını düzenleyen ve 18 yaş altındaki herkese bireysel emeklilik yolunu açan bir ekonomi paketi gündemimizde. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz." dedi.

Yorumlar (4)
vatandaş 3 ay önce
Sizde zerre Allah korkusu ve vicdan varsa 3600 verirsiniz, yazıklar olsun be.
Ahmet 3 ay önce
Yandık elimizdeki son ekmeğe de göz diktiler
Hakan 3 ay önce
Sayın Ak Partili Vekillerim SÖZ VERDİĞİNİZ 3600 EK GÖSTERGE İVEDİLİKLE UYGULANSIN LÜTFEN.SÖZ VERDİNİZ SÖZ VERDİNİZ.SABIRLA BEKLİYORUZ.
ALİ 3 ay önce
3600 EK Gösterge nerede kaldı?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49