20 bin öğretmen ataması sonuçları açıklanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 20 bin öğretmenin ataması yapılacak. Tören saat 11:00'da başlayacak.

GÜNCEL 03.09.2021, 11:06 03.09.2021, 11:15
20 bin öğretmen ataması sonuçları açıklanıyor

 MEB tarafından yapılan son dakika açıklamasında 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için de detaylar yeniden duyuruldu. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ne zaman, sonuçlar açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi ve detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 20 bin öğretmen ataması sonuçları bugün saat 11:00'da açıklanıyor.

(Atama sonuçlarını haberimizden takip edebilirsiniz...)

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 3 Eylül 2021'de belli olacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, törende yaptığı konuşmada, bugün ülkenin dört bir yanından minik çocukların okulları ve öğretmenleriyle buluştuğunu belirterek, bu açılışı Şırnak'tan başlatmanın büyük mutluluğunu duyduğunu söyledi.

Çocukların, öğretmenlerin ve eğitim camiasının bu buluşmayı uzun bir zamandır sabırsızlıkla beklediğini dile getiren Özer; öğrencilerin, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının sağlıklı bir ortamda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gereken tüm hazırlıkları yaptıklarını bildirdi.

"OKULLARIMIZI AÇIK TUTMAYA DEVAM EDEBİLİRİZ"

Özer şöyle konuştu:

"81 ilde, ilçelerde, beldelerde maskeden dezenfektana kadar okullarımızın sağlıklı bir şekilde kapanmadan, yüz yüze eğitime devam edebilmesi için her türlü önlemi aldık. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin belirlenen kurallara riayet etme konusunda azami hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Özellikle 1,5 yıldan beri parçalı bir şekilde okulların açılmasından sonra Bakanlığımızın 5 gün tüm kademe ve sınıf seviyelerinde okulları açmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığıyla birlikte belirlenmiş kurallara velilerimiz, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve öğrencilerimiz tarafından hassasiyetle riayet edilmesi ve uyulması okullarımızın açık kalmasında en kritik konulardan biridir. Biliyorum ki ve inanıyorum ki kurallara riayet edersek okullarımızı açık tutmaya devam edebiliriz."

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49