Gazze'ye gönderilen havadan yardımlarda trajik bir kaza yaşandı. Paraşütlerin açılmaması sonucu, havadan atılan yardım kutuları Gazze'nin kuzeyinde toplanan Filistinlilerin üzerine düştü. Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre, bu durum can kayıplarına neden oldu.

Hava yoluyla Gazze'nin kuzeyine indirilen yardımlara bağlı olan paraşütlerin açılmadığı belirtildi. Bunun üzerine havadan atılan yardım kutularının bölgede toplanan Filistinlilerin üzerine düşmesi sonucu can kayıpları meydana geldi.

Gazze Şeridi'ne yardım taşıyan uçakların havadan indirdiği insani yardım kutularının paraşütlerinin açılmaması ve bölgede yardım bekleyen Filistinlilerin üzerine düşmesi sonucu ölen ve yaralananların olduğu bildirildi.

Görgü tanıkları, kutuların Gazze kentinin kuzeyindeki Şati Mülteci Kampı ve Cela Caddesi bölgelerinde insani yardım bekleyen sivillerin üzerine düştüğünü aktardı.

Hastane kaynakları, Gazze'deki ihtiyaç sahiplerinin havadan bırakılan yardımların inmesini beklediğini, paraşütlerin açılmaması nedeniyle hızla düşen kutuların isabet etmesi sonucu ölen ve yaralananların olduğunu belirtti.

Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Katar, Umman ve Bahreyn son bir haftadır Gazze Şeridi'ne havadan yardım indirilmesine yönelik ortak operasyonlar düzenliyor.

Tokat'taki deprem Yozgat'ta hasara neden oldu Tokat'taki deprem Yozgat'ta hasara neden oldu

Daha önce de Gazze'ye havadan atılan yardımların denize düşmesi nedeniyle yardımlara ulaşmak isteyen Filistinliler zor anlar yaşamıştı. Bazılarının küçük balıkçı tekneleriyle bazılarının ise yüzerek insani yardımlara ulaşmak için denize girdikleri görülmüştü.