Galatasaray, Süper Lig'in 37. haftasında Fenerbahçe'yi ağırlayacak ve 1 puan alması durumunda 24. kez şampiyon olacak. Bu büyük başarıyı çifte kupa sevinciyle taçlandırmak isteyen sarı-kırmızılılar, Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurmaya hazırlanıyor.

Üniversite öğrencilerine yeni eğitim programı: Ustasından öğrenecekler Üniversite öğrencilerine yeni eğitim programı: Ustasından öğrenecekler

Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe'nin önünde 6 puanlık bir avantajla son 2 haftaya giriyor. Bu durumda Fenerbahçe derbisinde alacakları 1 puan, Galatasaray'ı 24. kez mutlu sona ulaştıracak.

Ancak, Süper Lig Müsabakaları Statüsü gereği, Galatasaray henüz şampiyonluğu matematiksel olarak garantilemediği için Fenerbahçe maçında istediği sonucu alsa bile kupayı kaldıramayacak.

28B67B6471D7449Ca8B2C1Fbe616148B Azqd

Buna rağmen, Galatasaray, Turkcell Süper Kupa'yı hükmen kazandığı ve Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde zirvede yer alan Galatasaray Kadın Futbol Takımı'nın şampiyonluk kupasını da alabilmek için Türkiye Futbol Federasyonu'na çifte kupa başvurusunda bulunacak.

Süper Lig Müsabakaları Statüsü'ne göre, birinci olarak tamamlayan kulübe şampiyonluk kupası verilir. Ancak, şampiyonun belirlenmesi durumunda henüz son lig müsabakası oynanmamışsa, ilgili kulübe ev sahibi olarak oynayacağı son lig müsabakası sonunda TFF tarafından şampiyonluk kupası verilir. Galatasaray, bu kapsamda çifte kupa sevincine ulaşmak için adımlarını atmış durumda.