Altın fiyatları rekor üstüne rekora koşmasyı sürdürüyor. Gram altın rekor üstüne rekora koşarken piyasalar Perşembe günü Fed'in açıklayacağı faiz kararına kitlendi. Her açıklanan ABD enflasyon analizinin ardından altın fiyatlarında kısa süreli inişli çıkışlı grafik görülse de biraz zaman geçince dengeleniyor.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, önümüzdeki haftayı göstererek flaş altın değerlendirmesi yaptı. 'Altın satış yiyebilir' cümlesini kurarak 2 farklı rakamını açıkladı.

Bakan Işıkhan açıkladı: Belediyelere 'Borcunuzu ödeyin' bildirimi Bakan Işıkhan açıkladı: Belediyelere 'Borcunuzu ödeyin' bildirimi

İSLAM MEMİŞ'TEN FLAŞ ALTIN DEĞERLENDİRMESİ
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın piyasasındaki rekorun ardından flaş açıklamalarda bulundu.

"40 DOLARLIK SERT BİR DÜŞÜŞ GERÇEKLEŞTİ" 

"Ons altın 1985 dolara kadar gerilemişti. 40 dolarlık sert bir düşüş gerçekleşti. Ons altın tekrar 2000 dolar seviyesi üzerine tutunma çabasını sürdürüyor. Ancak tamamen yükselişlerin başlaması için 2058 dolar seviyesi üzerinde kalıcı olması gerekiyordu.

"1950 DOLAR DESTEK SEVİYESİ ÇALIŞIR" 
Demekki burada tekrar 1950 dolar destek seviyesi çalışır diye tahmin ediyorum. Daha önce 1985 dolar destek seviyesi çalışmıştı. Tekrar geniş bant aralığına odaklandığımız için 1950-2050 dolar aralğını takip etmeye devam ediyoruz.

"ANA HEDEF 1950 DOLAR" 
Geçen hafta ons altın 1985 dolardan destek bulmuştu. Ancak ısrarla 1950 dolar seviyesini hedef alan bir trendde olacağını tahmin ediyorum. Kalıcı yükselişler için 2058 dolar üzerinde kapanışlar gerçekleşmesi gerekiyor.

Ancak ons altın yatay seyrini korumakta. Düşüşlerde yine kademeli olarak 2000 dolar seviyesi güçlü destek seviyesi, sonrasında 1985 dolar güçlü destek seviyesi, ana hedef ise 1950 dolar destek seviyesi.

ALTINDA GRAM REKORUNU YENİLEDİ
Gram altın bu hafta sert yükselişlerle yeni bir rekor tazeledi. Serbest piyasalarda 2128 lira seviyesine kadar yükseldi. Gram altın TL fiyatında 2070-2100 lira aralığını takip etmeyi sürdüreceğim.

"GRAM ALTIN TARAFINDA DA GERİ ÇEKİLME BEKLİYORUM" 
Ons altında beklediğim geri çekilmeyi gram altın tarafında da bekliyorum. O yüzden yeni altın alacaklar, alım için fırsat kollayanlar için 2100 lira altına sarkmalarda 2070 lira seviyesine kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

"ALTIN BİRAZ DİNLENEBİLİR" 
2100 lira altındaki rakamlar takip edilebilir. Gram altın 2128 lira seviyesine kadar yükseldi. Ancak hızlı bir yükseliş oldu. Biraz dinlenmesi lazım. Ancak yılın ilk çeyreğinin sonunda yani Mart sonunda beklediğimiz değer 2150 lira seviyesi. Beklemeye devam edeceğiz.

İSLAM MEMİŞ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTAYI GÖSTERDİ

Önümüzdeki hafta gram altında ons altın nedenli bir geri çekilme olabilir. Çünkü ons altında teknik olarak tekrar bir satış bekliyorum. Dolayısıyla gram altın 2100 lira altına sarkabilir." şeklinde değerlendirdi.