31 Mart 2024'teki yerel seçimlerde 81 il ve ilçeden tek başına aday göstereceklerini açıklayan İYİ Parti'ye yönelik kullandığı sözlerle gündem olan Fatih Portakal'a sert sözler geldi.

İYİ Parti'nin yerel seçim kararını Fatih Portakal şu sözlerle değerlendirmişti:

MEB, Deprem Bölgesindeki Velilere Yönelik “Zorlayıcı Yaşam Olayları Sonrası Veli Psikoeğitim Programı”nı Yayımlandı MEB, Deprem Bölgesindeki Velilere Yönelik “Zorlayıcı Yaşam Olayları Sonrası Veli Psikoeğitim Programı”nı Yayımlandı

"Hiç kimse de güvenmez. Hiç kimse de gitmez. Zaten hep diyorum zaten yanar döner bir partiden bahsediyorum. Güvenmiyorum İYİ Parti'ye de. O 81 il kararına da çok fazla itibar etmiyorum. İletişim yolu bulacaklardır diye tahmin ediyorum."

SAYIN PORTAKAL SİZ GAZETECİ MİSİNİZ MİLİTAN MISINIZ?

Gazeteci Portakal'ın sözlerine İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı şu paylaşımla yanıt verdi.

 "Küstahlık, hadsizlik ve kompleks dolu bir siyaset mühendisliği çabasıdır. Basın, ifade ve düşünce özgürlüğü tamam. Eleştiri karşısında eleştiriye tahammül de siyasi sorumluluğun parçasıdır. O da tamam. Aşağıdaki video ise küstahlık, hadsizlik ve kompleks dolu bir siyaset mühendisliği çabasıdır. Biz bu filmi seçimlerden önce de gördük. Ekranda kamusal bir görev yerine getirdiğini unutup dönemsel kariyer planlaması yapan bu hadsiz @iyiparti Genel Başkanı Sayın @meral_aksener ’i , yöneticilerini, teşkilatlarını, oy veren seçmenini aşağılama cüreti göstermiştir. Mesleki ahlak yoksunu bu zat bizim nazarımızda şerefli basınımızın bir mensubu değil siyaseti dizayn etmeye çalışan bir aparattır.''