Altaylı bugünkü yazısında Altılı Masa'daki aday belirsizliğini hedef alarak, bu hızla ilerlerse seçimden sonra adayı açıklayacaklarını, seçmenin sinirlerini gerdiklerini söyledi. Ayrıca, bu belirsizlikten dolayı son 6 ay içerisinde yaşattıkları belirsizliklerden dolayı iktidarın oy oranlarının artmasına sebep olduklarına dikkat çekti. Fatih Altaylı'nın çok konuşulacak yazısı ise şu şekilde:

 "Seçimden sonraya kalmasın da"

Barajlarımızda tehlike çanları çalıyor: Kar yağışları kuraklık tehlikesini ortadan kaldıracak mı? Barajlarımızda tehlike çanları çalıyor: Kar yağışları kuraklık tehlikesini ortadan kaldıracak mı?

"Altılı Masa adayını açıklamadıkça sinirler geriliyor. Merak artıyor, olmayan aday bile yıpranıyor. Bir süre önce adayın yılbaşından sonra açıklanacağı söylenmişti. Dün ise, 'Seçim kararı alındıktan sonra açıklanacağı' söylendi.

Korkarım ki, bu gidişle seçimden sonra açıklayacaklar. Çünkü gelişmeler muhalif seçmeni tedirgin ediyor. Çünkü herkesin kafasında, 'Aday üç aşağı beş yukarı bellidir ama açıklamıyorlardır. Günü gelince söylerler' inancı vardı. Bugün artık o noktada değiliz. Çünkü muhalefet kanadından gelen açıklamalara baktığınız zaman, bırakın adayın belli olmasını, adayın hangi yöntemle belirleneceği bile belli değil. Bunun yarattığı karamsarlığın iktidara yaradığı ise çok net. 6 ay önce toplamı yüzde 30’ları bulamayan iktidar oyları, bugün yüzde 40’lara doğru ilerliyor.

Ülkede tüm olan bitene rağmen muhalefet değil, iktidar yeniden seçilmesine yetmeyecek oranda bile olsa güç kazanmaya başlamışsa muhalefette, muhalefetin siyaset yapma biçiminde bir sorun var demektir. Muhalefetin farkına varamadığı, bu tavır ile Türkiye’nin gerçek ve derin sorunlarının değil, muhalefetin sorunlarının gündem olmasıdır."