Erdoğan'ın açıklamaları:

Aile Bakanlığı açıkladı! Tüm öğrencileri kapsıyor:8.500 TL net ödeme… Aile Bakanlığı açıkladı! Tüm öğrencileri kapsıyor:8.500 TL net ödeme…

Milli mücadelenin öncü şehri Aydın, rahmetli Adnan Menderes'le demokrasinin kalesi olduğunu da göstermiştir. Ülkemizin ve milletimizin içi boş tartışmalara değil bu tür eserlere, hizmetlere ihtiyacı vardır.

Öyle bir dertleşelim ki haziran 2023'te artık bu işi Aydın'da bitirelim. Buna var mıyız, hazır mıyız? Türkiye son iki asrını siyasi, askeri, ekonomik kayıplar ve istiklal mücadeleleri ile geçirdi. Cumhuriyetimiz döneminde de bu mücadeleler süregelmiştir. Kalkınma hamlelerimizin önü sinsi tuzaklarla kesilmiştir, darbeler ve vesayetlerle tıkanmıştır. Bu kayıpların bize maliyeti çok ağır olmuştur.

Bugünün CHP'si, o günün bedelini ödemesi gereken atıklardır. Onun için Aydın bu CHP'ye prim vermemeli. 2023'te Aydın, inanıyorum ki CHP'ye faturayı çok ağır kesmelidir. Menderes mektubunda da belirttiği gibi ölüsüyle bile onları silip süpürmüştür.

Erdoğan'ın akıbeti de Menderes gibi olacak diyorlar. Ey CHP'nin atıkları, biz bu yola çıkarken beya z kefenimizi giyerek çıktık. Bu zihniyet, her hayırlı esere karşı çıkmayı, milletinin değerlerine düşmanlık yapmayı sürdürüyor. Tek bir projeleri olmayanlar kurdukları ittifakla yönetime taliplermiş. Şu CHP'nin dikili bir ağacı var mı?

İttifakın bir tarafına milletvekilleri teröristlerle oynaşan partiyi, diğer tarafa şehit yakınlarına küfreden milletvekillerini baş tacı yapan sözde milliyetçi partiyi almışlar, arkalarına da kırık dökük partileri almışlar. Ne yapacaksınız deseniz kimseden bir ses çıkmaz, çünkü böyle bir dertleri, hazırlıkları yok. Ülkemizi bugünlere getirirken hangi oyunları bozduğumuzu en iyi sizler biliyorsunuz.

En son kura endeksli Türk Lirası dedik, bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaklar. İhracatta ne yaptık, gördünüz değil mi? 225 milyar 326 milyon dolar ihracat yaptık.

Fahiş fiyat artışları ve yükselen enflasyonun milletimizi bunalttığını biliyoruz. Memurlarımızı, emeklilerimizi rahatlattık mı? Asgari ücreti hiç düşünmeyecekleri bir seviyeye çıkardık mı? Bundan sonra da her kesimden vatandaşımızı enflasyon karşısında korumayı sürdüreceğiz. Türkiye Ekonomi Modelimizin kazanımları daha iyi görülmeye başladı.