Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), İstanbul'daki bir terör soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan şüphelilerden birinin ikametinde önemli bilgilere ulaşıldığını bildirdi. EGM tarafından yapılan yazılı açıklamada, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul Milletvekili Çiçek Otlu'nun ikametinde arama yapıldığına dair haberlere açıklık getirildi.

Açıklamada, gözaltına alınanlar arasında bulunan S.G'nin Üsküdar ilçesinde 2014 yılından beri ikamet ettiği adreste gözaltına alındığı belirtildi. Bu adreste aynı zamanda bir siyasi parti milletvekilinin ikamet ettiği ve söz konusu ikametin silahlı terör örgütü kurma ve yönetme suçundan yeşil kategoride aranan S.A'nın da kullandığı tespit edildiği ifade edildi.

Silahlı terör örgütleri MLKP, TKP/ML ve MKP'nin cezaevindeki üyelerine para gönderdiği belirlenen kişilere yönelik bugün İstanbul merkezli operasyonlar düzenlendiği ve 15 zanlının gözaltına alındığı bilgisi paylaşılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gözaltına alınanlar arasındaki S.G'nin Üsküdar ilçesinde 2014 yılından beri ikamet ettiği adreste gözaltına alındığı, bu adreste aynı zamanda bir siyasi parti milletvekilinin de ikamet ettiği, söz konusu ikameti silahlı terör örgütü kurma ve yönetme suçundan yeşil kategoride aranan S.A'nın da kullandığı tespit edilmiştir.

Bakan Işıkhan: En Önemli Gelir Kaynağımız Sigorta Primleridir Bakan Işıkhan: En Önemli Gelir Kaynağımız Sigorta Primleridir

Adreste yapılan aramada, şahısların cezaevinde bulunan örgüt üyeleri ile haberleşmesine ilişkin dokümanlar, çok sayıda dijital materyal ve çeşitli örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma devam etmektedir."