Sömestr tatilinin bitmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda ilk dersler bugün yapılacak.

İkinci dönemin ilk gününde bazı illerde olumsuz hava şartlarından dolayı eğitime bir günlük ara verildi.


İşte bugün okulların tatil ilan edildiği il ve ilçeler...

KARLIOVA

Bingöl’e bağlı olan Karlıova ilçesinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların bugün tatil edilmesi uygun görüldü.

Karlıova Kaymakamlığı tarafından yapılan duyuruda, "İlçemiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle, Karlıova ilçemiz merkez ve köylerin tamamı, 5 Şubat Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve kamu çalışanları da idari izinli sayılacaktır” ifadeleri yer aldı.

ÖZALP

Rothschild ailesinin 4. Baronu Lord Jacob Rothschild, 87 yaşında hayatını kaybetti Rothschild ailesinin 4. Baronu Lord Jacob Rothschild, 87 yaşında hayatını kaybetti

Van'a bağlı olan Özalp ilçesinde yoğun kar yağışından dolayı taşımalı eğitim 1 günlük ara verildi.

Özalp Kaymakamlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, "İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve meydana gelebilecek buzlanma olayları nedeniyle 5 Şubat 2024 Pazartesi günü taşımalı eğitim çerçevesinde tüm okullarımızda eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

SARAY

Van'a bağlı olan Saray ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

Saray Kaymakamlığı sosyal medya hesaplarından paylştığı duyuruda, "İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim çerçevesindeki tüm okullarımızda eğitime gün süre ile ara verilmiştir" şeklinde söylendi.