İstanbul Fatih'te, iddiaya göre bir işyerinin devrinden kaynaklı nedenlerle aralarında husumet bulunan taraflar arasında silahlı kavga çıktı. Kavgada 7 kişi yaralanırken, tarafların birbirine saldırdığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Eminönü Yeraltı Çarşısı'nda işyeri olan Mehmet Aktaş, devredilecek bir dükkanı daha satın almak istedi. Ancak Aktaş'ın almak istediği dükkanı önceden tanıdığı ve aile dostu oldukları Tacettin Gören satın aldı.

Marketlerde neler oluyor: Sosyal medya Güldür Güldür videosuyla anlattı Marketlerde neler oluyor: Sosyal medya Güldür Güldür videosuyla anlattı

Aktaş ve Gören arasında bu sebepten husumet başladı. Aktaş ve Gören arasındaki husumet devam ederken taraflar perşembe günü yeniden tartışma yaşadı. Tartışmanın büyümesi üzerine iki taraf, yanlarına yakınlarını da alarak iş yerlerine geldi.

İki grup burada yeniden tartışmaya başladı. Tartışma bu sefer silahlı, sopalı kavgaya dönüştü.

KAVGADA 7 KİŞİ YARALANDI
Taraflar birbirine kurşun yağdırıp sopalarla saldırırken, o esnada çarşıda alışveriş yapanlar büyük panik yaşadı.

Olayda, Mehmet Tektaş, Mehmet Avcı, Emrah Şaşmaz, Mehmet Ali Duru, Hayrettin Eniyi, Tacettin Gören ile o sırada yoldan geçen Aymen Ahmet Saeed Al Nidawi vücutlarının farklı yerlerinden yaralandı.

Yaralılar ambulanslarla en yakın hastanelere sevk edilirken polis, olaya karışan şüphelilerin tespit edilmesi ve yakalanması için çalışma başlattı.

OLAYA KARIŞAN 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince konuyla ilgili yapılan çalışmalarda olaya karıştıkları tespit edilen Abdullah Kurtoğlu, Abdulmuttalip Gmren ve Tevfik Gören isimli 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2'si ruhsatlı 3 adet tabanca ile 50 fişek ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

O ANLAR KAMERADA
Öte yandan olay anları çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde 2 grubun birbirine saldırdığı, bir kişinin belinden sopa çıkardığı ve silahla yaralanan 2 kişinin yere yığıldığı anlar ile çevredekilerin panikle kaçıştığı anlar yer aldı.