Döviz kurundaki yükselişle birlikte artan maliyetler tekstilcileri de etkiledi. Gürmen Grup Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Doğan'ın açıklamalarına göre giyim sektörüne yüzde 70 zam yolda.

1 Ekim'de çalışmalarına başlayacak Meclis bir ilke imza atacak 1 Ekim'de çalışmalarına başlayacak Meclis bir ilke imza atacak

Döviz kurunun yükselmesi nedeniyle hammaddelerde yüzde yüze yakın artışlar yaşandığını belirten Gürmen Grup Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Doğan, hazır giyimde önümüzdeki kış döneminde yüzde 70'e yakın zam beklediğini söyledi.

Bloomberg HT yayınına katılan Gürmen Grup Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Doğan, yün ve pamuk gibi ana hammaddelerde pandeminin başından beri döviz bazında yüzde yüze yakın artışlar yaşandığını belirterek, "Dolayısıyla maliyet kalemlerini yönetmek perakendecilerin bu dönemde en önemli konularından biri. Bu oranlar ne üreticilerin ne de markaların tek başına sırtlayabileceği oranlar değil. Tabi bu fiyat artışları tam olarak tüketiciye yansıtılabilecek oranlar da değil.


Mayıs ayında fiyatlarda artış yüzde 30 seviyelerindeydi, yazı bu şekilde atlatırız ama önümüzdeki kış döneminde ben yüzde 70 artış bekliyorum geçen kışa göre." ifadelerini kullandı.