Haftanın üçüncü işlem gününde dolar ve euro kurları yükseliş trendini sürdürüyor. Dolar/TL, eylül ayı başından bu yana kademeli olarak artışını devam ettirerek günü 30,1171 seviyelerinde başlattı. Bu noktada dolar, sabah saatleri itibarıyla yüzde 0,04'lük bir yükseliş kaydetmiş durumda.

2024 MSÜ Sınavı Soruları Erişime Açıldı! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak? 2024 MSÜ Sınavı Soruları Erişime Açıldı! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Öte yandan Euro/TL paritesi, aynı saat diliminde yüzde -0,03'lük bir düşüşle 32,7490 seviyelerinde hareket ediyor. Euro, Türk lirası karşısında sınırlı bir değer kaybını sürdürüyor.

Türk lirası, dolar karşısında eylül ayının başından bu yana günlük sınırlı değer kayıpları yaşamaktadır. Dolar/TL, geçen hafta düşük hacimli işlemlerde 30.50 seviyelerine kadar yükseldikten sonra haftayı 30.1 civarında tamamlamıştı. Bugün ise kur, 30.12 civarında güne başladı.

Döviz kurlarındaki bu hareketlilik, uluslararası piyasalardaki gelişmelere ve ekonomik faktörlere bağlı olarak şekillenmeye devam ediyor. Yatırımcılar ve ekonomi takipçileri, döviz kurlarındaki güncel durumu yakından izlemeye devam ediyor.