Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 32,9650 seviyesinden işlem görüyor. Dün alıcılı bir seyir izleyen dolar/TL, günü yüzde 0,1 artışla 32,9469'dan tamamladı. Bugün saat 09.40 itibarıyla dolar/TL, önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 32,9650'de bulunurken, avro/TL yüzde 0,1 düşüşle 35,2700'den ve sterlin/TL önceki kapanışın hemen altında 41,8520'den işlem görüyor.

Dolar Endeksi ve Küresel Piyasalar

Dolar endeksi, şu dakikalarda önceki kapanışın hemen üzerinde 105,7 seviyesinde bulunuyor. Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin daha fazla ipucu aranması ve banka yetkililerinin temkinli sözle yönlendirmeleriyle karışık bir seyir izliyor.

Erdoğan, Özel ve Bahçeli yemekte bir araya geldi! Özel'den KKTC Büyükelçisi Metin Feyzioğlu'na eleştiri Erdoğan, Özel ve Bahçeli yemekte bir araya geldi! Özel'den KKTC Büyükelçisi Metin Feyzioğlu'na eleştiri

ABD'de son dönemde açıklanan veriler karışık sinyaller verirken, Fed yetkililerinin politika faizini düşürmek için aceleci davranmayacaklarına yönelik açıklamaları devam ediyor. Analistler, Fed yetkililerinin enflasyonun yavaşlamasına dair daha fazla kanıt görmek istediklerini belirtiyor. Perşembe günü açıklanacak büyüme ve cuma günü yayımlanacak kişisel tüketim harcamaları verileri, Fed'in gelecek dönemde izleyeceği yol haritasına ilişkin ipuçları verebilir.

Teknik Analiz ve Veriler

Analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 106 ve 107 seviyelerinin direnç, 105 ve 104 seviyelerinin destek konumu olarak öne çıktığını bildirdi. Bugün yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise Almanya'da GfK tüketici güven endeksi ve ABD'de yeni konut satışları verilerinin takip edileceği belirtildi.

Bu veriler, piyasaların yönü üzerinde etkili olabilir ve yatırımcılar için önemli ipuçları sunabilir. Özellikle ABD'den gelecek olan ekonomik veriler, küresel piyasalarda dalgalanmalara yol açabilir ve döviz kurlarını etkileyebilir.