Dolar/TL kuru, yeni bir haftaya düşüşle başlayarak 32,8040 seviyesinden işlem görüyor. Cuma günü yatay bir seyir izledikten sonra bu haftaya hafif bir düşüşle başlamış durumda. Öte yandan avro/TL ve sterlin/TL kurları da sırasıyla yükseliş ve düşüş eğilimleri gösteriyorlar.

Küresel piyasalarda ise ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından yapılacak olası faiz indirimlerine dair belirsizlikler devam ediyor. Fed yetkilileri tarafından yapılan temkinli açıklamalar, piyasalarda karışık bir seyir oluşturuyor. Özellikle bu hafta ABD'de açıklanacak olan büyüme verileri, yatırımcıların odağında bulunuyor. Bu verilerin, Fed'in faiz politikasına yönelik gelecekteki adımlarına dair önemli ipuçları verebileceği belirtiliyor.

Analizler, haftanın son işlem gününde açıklanacak olan çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi verilerinin de piyasalarda oynaklığı artırabileceğini ifade ediyor. Bu veriler, para piyasalarında fiyatlamalarda değişikliklere neden olabilir.

İYİ Parti'de İstifa Depremi! Parti'nin Elinde Sadece Bir Belediye Kaldı İYİ Parti'de İstifa Depremi! Parti'nin Elinde Sadece Bir Belediye Kaldı

Teknik olarak dolar endeksinde 105 ve 106 seviyelerinin direnç, 104 ve 103 seviyelerinin ise destek olarak izleneceği belirtiliyor. Dolayısıyla, hem iç hem de dış piyasalarda önemli verilerin takip edildiği bir haftanın başlangıcında, yatırımcıların piyasalardaki gelişmeleri yakından izlemesi gerekiyor.