İstanbul Asayiş Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, telefonla arayarak kendilerini banka görevlisi olarak tanıtan ve bir kişiyi 100 bin lira dolandıran 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

Şüphelilerin, eski Galatasaray Kulübü yöneticisi iş insanı Abdurrahim Albayrak'ın kişisel cep telefon numarasını kopyalayarak mağdurları aradıkları tespit edildi. Esenyurt'ta yapılan operasyonda M.B.A. (23), Ö.C.K. (24), M.C.T. (23), G.G. (24) ve A.İ.M. (44) adlı şüpheliler gözaltına alındı ve adreslerde yapılan aramalarda 13 bilgisayar, 22 cep telefonu ve 43 bin 350 lira ele geçirildi.

Emniyetteki sorgulamada A.İ.M.'nin 5 ayrı suç kaydı ve 7 arama kaydı olduğu, ayrıca 18 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirlendi. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Mersin-Adana yolunda zincirleme kaza: Çok sayıda ölü var! Validen açıklama geldi Mersin-Adana yolunda zincirleme kaza: Çok sayıda ölü var! Validen açıklama geldi

İş insanı Albayrak ise sosyal medya hesabından polislere teşekkür ederek, suç örgütünün yakalanmasında emeği geçen yetkililere teşekkür etti.