Avrupa ülkeleri sokak hayvanlarıyla ilgili nasıl bir yol izliyor? Avrupa ülkeleri sokak hayvanlarıyla ilgili nasıl bir yol izliyor?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, son zamanlarda eleştiri oklarının hedefi oldu. Basında, kamuda tasarruf tedbirleri uygulanırken Audi A8 marka bir otomobil talep ettiği ve Irak'ta Arapça bir röportajda tercüman kullanmasına rağmen iyi derecede Arapça bilmediği iddiaları yer aldı.

Kendini savunan Erbaş, dua yazmadığını, Arapça bildiğini ve ihtiyaç duyduğu için Audi A8 kiraladığını belirtti.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a yaptığı açıklamada Erbaş, 2010'da tahsis edilen 2006 model arabadan sonra 2015'te başka bir araba tahsis edildiğini ve bu durumun da eleştirilere neden olduğunu ifade etti. Ancak, bu araba da eleştirilere maruz kalınca o dönemin Diyanet İşleri Başkanı aracı Başbakanlığa iade etti. Erbaş, internet üzerinde yapılan acımasız haberler ve saldırılar konusunda da dikkat çekti.

2010'dan 2023'e kadar hiç araba tahsis edilmediğini belirten Erbaş, eski arabanın kullanılamaz hale gelmesi üzerine ihtiyaç doğrultusunda Audi A8'i kiralama yöntemiyle kullanmaya başlandığını açıkladı.

Irak'ta yaşanan bir olayı bahane ederek kişisel saldırılar yapılmasının haksızlık olduğunu vurgulayan Erbaş, diplomatik hassasiyet gereği yapılan eleştirilerin itibar suikastına yol açtığını savundu.