BURDUR Devlet Hastanesi'nde diyaliz sonrası evde fenalaşanlar ile tedbir kapsamında hastaneye çağrılan hastaların tedavisi, çevredeki il ve ilçelerde sürüyor. 33 hastadan 18'nin durumunun ağır olduğu, bunlardan 14'ünün de entübe edildiği öğrenildi.

Burdur Devlet Hastanesi'nde dün 08.00- 12.00 ile 12.00- 16.00 seanslarında diyalize giren hastalardan bazıları, baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe tarzı şikayetlerle hastaneye başvurdu. Yetkililer, durumu ağırlaşan hastaların tamamına telefonla ulaşarak hastaneye gelmelerini istedi. Bazıları ise ambulanslarla hastaneye sevk edildi.

HASTA SAYISI YÜKSELDİ, DİYALİZ MERKEZİ KAPATILDI

MEB 2024 ve 2025 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi Yayınlandı! MEB 2024 ve 2025 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi Yayınlandı!

İlk etapta sağlık durumu ağırlaşan 18 hasta, ambulanslarla hastanelere sevk edilirken, farklı illerden ambulans talep edildi. Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla diyaliz tedavisi gören hastaların tamamı hastanelere sevk edildi. Dün 31 olarak açıklanan hasta sayısının 33'e yükseldiği, Burdur, Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya'daki hastaneler ile özel diyaliz merkezinde tedaviye alınanlardan 14'ünün entübe edildiği öğrenildi. Burdur Valiliği, önlem olarak hastanenin diyaliz merkezini kapatırken, yaşananlarla ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğünü belirtti.