Ahmet Hakan'dan çok konuşulacak sözler: CHP atsan atılmıyor, satsan satılmıyor; onunla da olmuyor, onsuz da olmuyor Ahmet Hakan'dan çok konuşulacak sözler: CHP atsan atılmıyor, satsan satılmıyor; onunla da olmuyor, onsuz da olmuyor

Kuzey Irak'ta haftalar önce gerçekleşen bir helikopterin düşmesi olayından sonra Türkiye bir karar aldı. Düşen helikopterde PKK'lılar çıkmış ve helikopterin Süleymaniye'den havalandığı belirtilmişti.

Bu olaydan haftalar sonra Türkiye, hava sahasını Süleymaniye'den yapılacak uçuşlar için kapattığını duyurdu. Dışişleri Bakanlığı alınan kararı duyurdu. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç'in açıklaması şöyle:

disisleri-mTFN_cover

"Türk hava sahası, Irak Süleymaniye Uluslararası Havalimanı'nı iniş/kalkış için kullanacak hava araçlarının kullanımına 3 Nisan itibarıyla kapatılmıştır. Söz konusu karar, Süleymaniye'de PKK terör örgütünün faaliyetlerinin yoğunlaşması, terör örgütünün havalimanına nüfuz etmesi ve böylece uçuş güvenliğinin tehdit edilmesi çerçevesinde alınmıştır. İlk aşamada 3 Temmuz 2023 tarihine kadar geçerli olması öngörülen karar, anılan tarihe kadar yakından izleyeceğimiz gelişmeler ışığında tekrar gözden geçirilecektir." dedi.