MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin açıklamalarında öne çıkan konulardan biri, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Atatürk ile ilgili sözleri oldu.

Bahçeli, Özgür Özel'in "Atatürk sizden partisini iktidar yapmanızı bekliyor" sözlerine karşılık olarak sert ifadeler kullandı. Özellikle Özgür Özel'in ruh sağlığı hakkında endişelerini dile getiren Bahçeli, Özel'in hangi yöntemlerle Atatürk ile iletişim kurduğunu ve hangi mesajları aldığını anlamadıklarını belirtti.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

55 yıllık geçmişimizi parlak gelecekle buluşturacağız. Davamız halkın davası, haklının davasıdır. Yükümüz ağır, inancımız çelik gibidir. MHP, aşılmaz bir surdur.  MHP'nin gündemini millet belirler.

55 yıldır ülke için var oldu, bir ülküye yar olduk. Nice 55 yıllara, nice yüz yıllara...

17 Mart 2024 tarihinde yapacağımız partimizin 14. olağan büyük kurultayımız öncesi son myk toplantımız vesilesi ile her dava arkadaşımıza bugüne kadar ki çalışmalarından dolayı tebriklerimi iletiyorum.

Bizler göremesek bile partimizin vasıl olacağımızdan da en ufak şüphe duymuyorum. Yaşanan her an geride kalıyor. Bir başka deyişler tarih sayfaları anbean yazılıyor ve hafızaya işleniyor. Bu nedenle varlığın muhafaza etmek isteyen bir milletin sürekli geleceğe bakması mecburiyet olarak karşımıza çıkıyor.

"SEVDAMIZ MİLLET, GÜCÜMÜZ DEVLETTİR"
Ülkümüz büyük Türk milletini, ona farklılık ve değer kazandıran, dil, gönül, ahlak, inanç, akıl ve vicdanda taşınan muhteşem değerler manzumesini, bir kutlu emanet olarak köklerinden kopartmandan anlayıp, geliştirerek, insanlık var oldukça sonsuza kadar yaşatmak, milli devletimizin Türklük, İslamlık ve insanlığın esenliği için çalışmaktır. Medeniyetler arasında değişen güç dengeleri, göç ve sığınmacı akını, azgınlaşan ırkçılık ve yabancı düşmanlığı, çatışma ve savaş alanları, inanç ve kültürel cizgileri doğrultusunda yeniden biçimlenmeye başlayan küresel siyaset arenası, Türk milliyetçiliğinin yeni bir duruş muhasebesi yapmasını acil hale getirmektedir.

İSRAİL, YAPTIKLARININ BEDELİNİ EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDEMELİDİR
İsrail'in saldırılara son vermesi için ihtiyaç duyulan gerekli mekanizmalar devreye sokulmalıdır. Hiçbir kurum bu meşru taleplere sırtını dönmemelidir. İsrail, yaptıklarının bedelini en ağır şekilde ödemelidir. Sessiz kalmak zulme ortaklıktır. İki devletli çözüm dışında başka seçenek yoktur. Cumhurbaşkanımızın gayretleri ziyan olmayacak adalet muhakkak tecelli edecektir.

SOYKIRIMCI İSRAİL HESAP VERMELİDİR
Rusya'nın NATO ile savaşması demek Türkiye için beka düzeyinde sorun ve sancıdır. İnsanlığı felakete sürükleyecektir. Rusya Ukrayna savaşının 3. yılında sağ duyunun hakim çıkmasından makul bir alternatif yoktur. İstanbul'daki müzakere masasının güncellenerek bölgemizde barışın tesisi sağlanması her ülkenin çıkarınadır. Kalıcı çözüm beklentileri fiile geçmelidir. Soykırımcı İsrail hesap vermelidir.

"FETÖ TARAFINDAN KUMANDA EDEN, FIRSATÇI AHLAKSIZLARA GÖZ AÇTIRILMAMALI"
Hayat pahalılığı kaderimiz değildir, bitecektir. Enflasyon ile mücadele başarıya ulaşacaktır. Faiz, döviz enflasyon siperine yatıp operasyon sürdürenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır. Türkiye öngörülebilen, yatırımcılarına kucak açan, hukukun üstünlüğünün olduğu ülkedir. Geleceğin parlayan yıldızıdır. Türkiye'nin yükselişi hızlanacaktır. Kimse güveni zedeleyecek komploya tevessül etmemelidir. Art niyetliliğe umut bağlamamalıdır. Marketlerde etiketleri her gün değiştiren kim olursa olsun düzgün olamaz. daha önce temas ettiğim gibi FETÖ tarafından kumanda eden, fırsatçı ahlaksızlara göz açtırılmamalı, denetimler sıklaştırılmalıdır. Ekonomideki sarsıntılar süratle önlenecektir.

Kent uzlaşısı dedikleri PKK ittifakıdır. CHP, DEM'lendikçe şuurunu kaybetti, yılana sarıldı. Bölücülerin elini, eteğini öpen parti Atatürk'ün partisi olamaz.

CHP yerel yönetimlerde iflastadır, itibarsızdır.  Davetiye polemiği çıkaran şahıs için son görülmüştür. Aynı şey diğer belediyeler için de geçerlidir.

ÖZGÜR BEY RUH SAĞLIĞI KONUSUNDA HEPİMİZİ KAYGILANDIRMIŞTIR
Özgür Bey'in halüsinasyon görerek grup toplantısında yaptığı konuşma ruh sağlığı konusunda hepimizi kaygılandırmıştır. Bu konuşmasında milletvekillerine 'Atatürk sizden partisini iktidar yapmanızı bekliyor' diyerek tuhaf bir açıklamada bulunmuştur. Bizim anlayamadığımız Özgür Bey'in hangi ara Aziz Atatürk'le temas kurduğu, nasıl konuştuğu mesajları nasıl aldığıdır.

Şayet, ruh çağırma seanslarına katılıp bir sonuca ulaştığını iddia ederse kendisine yazık olacak, hayalleri gerçekmiş gibi sunmasını fahiş sonuçlarına yakın vadede katlanacaktır. Uyduruyorsa; palavracı ve siyasi mevta olarak anılmayı hak edecektir.

TERÖRİSTLERLE DEM'LENENLER ATATÜRK'ÜN PARTİSİ OLAMAZ
Bugünkü CHP Atatürk'ün partisi değil, DEM'in oyun uşağı, Türkiye düşmanlarının altı oklu uydusudur. İddiaya bakar mısınız? Atatürk dile gelmiş de partisinin iktidar olmasını istemiş. Böyle konuşan Özgür Bey ne yiyip ne içtiğine dikkat etmesi samimi tavssiyemdir. Teröristlerle DEM'lenenler Atatürk'ün partisi olamaz. Bölücülerin elini eteğini öpen parti Atatürk'ün partisi olamaz.

Rusya'dan vatandaşlarına 'THY ile uçmayın' uyarısı Rusya'dan vatandaşlarına 'THY ile uçmayın' uyarısı

CHP'DE ATATÜRK'TEN GERİYE HİÇBİR ŞEY KALMADI
Köylüyü küçük gören, milletin demokratik seçimi yargılayan, Atatürk'ün partisi olamaz. CHP'de Atatürk'ten geriye hiçbir şey kalmadı. Atatürk, şimdi partisini görseydi partisi için kurtuluş mücadelesini başlatmıştı.

CHP İKTİDARIN DEĞİL TÜRKİYE'NİN KARŞISINDARDIR
TCG Anadolu denize iner karalamak için gecelerini gündüze katarlar, yol yapılır buna ne gerek var derler, KAAN uçar motoru yerli değil, yapılsa da uçmaz derler. CHP iktidarın değil Türkiye'nin karşısındardır.

"ATATÜRK BUGÜNLERİ GÖRSE PARTİSİ İÇİN KURTULUŞ SAVAŞI'NI BAŞLATIRDI"
Milleti aşağılayan, depremzedeleri kötüleyen parti Atatürk'ün partisi olamaz. 'Atatürk' demek soylu kahraman demektir. Onun mirasına ihanet edenlerin adını anması yüzsüzlüktür. CHP'de Atatürk'ten hiçbir şey kalmamıştır. Atatürk bugünleri görse partisi için Kurtuluş Savaşı'nı başlatırdı.

"CHP, TÜRKİYE'NİN KARŞISINDADIR"
KIZILELMA havalanır, başlarını kuma gömerler. SİHA'LAR havalanır, 'Hayırdır savaşa mı gidiyoruz' derler. Projeler yapılır, 'Bunlara ne gerek var' diye yolsuzluk iddialarını dillendirirler. KAAN kanat açar göğsümüz kabarır, bunlar 'Motor yerli değil' diye yapılanı yıkmak için uğraşır.

CHP Türkiye'nin karşısındadır. CHP denize dökülenlerin varisidir. Hizmet siyasetinin yerini hezimet siyaseti almamalıdır. 31 Mart'ta zafer Cumhur'un hanesine yazılmalıdır.

"MECLİS'TE BAŞKA DİLLE KONUŞANLAR ZALİMLERİ YERLİ FİGÜRANIDIR"
TBMM'de Türkçe'ye rakip çıkarmaya çalışanlar bölünmez bütünlük konusunda Anayasa'ya aykırı hareket ederek suç işlemiştir. Bu suçu görmezden gelmek, zımmen onay vermek demektir. MHP vatandaşımızı bütün olarak kucaklayan bir anlayışın temsilcisidir. Milleti oluşturan temel unsur kan bağı değil kültür ortaklığıdır. TBMM'deki konuşmaya müdahale eden Celal Adan beye teşekkür ediyorum. Meclis'te başka dille konuşanlar zalimlerin yerli figüranıdır.