Toyota'nın yeni Hybrid modeli fiyatıyla göz dolduruyor! Bu kampanya kaçacak türden değil Toyota'nın yeni Hybrid modeli fiyatıyla göz dolduruyor! Bu kampanya kaçacak türden değil

Bayer firması Almanya'daki merkezine İsrail bayrağı astı. Dünyanın dev ilaç şirketi olan Bayer, Filistine soykırım uygulayan İsrail'e desteğini açıkladı. 

Bayer 'in tarihçesi şöyle;

Bayer AG, 1 Ağustos 1863’te Friedrich Bayer adlı bir tüccar ve Johann Friedrich Weskott adlı bir boya ustası, Almanya'da şimdi Wuppertal şehrinin bir semti olan Barmen’de küçük bir boya malzemesi fabrikası kurdular. Hemen iki yıl sonra ABD’de bir katran fabrikasından hisse satın alan iki iş insanı, denizaşırı pazarlara ara ürünler satışına başladılar. 1876’da Moskova’da bir fabrika açıldı, bunu 1883’te Kuzey Fransa’da Flers’te bir üretim tesisi izledi.
1 Temmuz 1881’de Bayer ve Weskott’un oğulları ve damatları Farbenfabriken vorm. Friedr. Bayer & Co. adı altında 5.4 milyon Mark kuruluş sermayeli bir anonim şirket kurdular. İki yıl sonra şirket hisseleri borsada işlem görmeye başladı.1884’te Carl Duisberg adlı bir kimyager Bayer’deki çalışma hayatına başladı. 1888’de Duisberg “Sağlık Ürünleri Departmanı”nı kurdu ve Merkezi Bilimsel Laboratuvar’ı oluşturdu. Bu iki kurum, birçok öncü buluşa ev sahipliği yaptı. 1891’de Bayer, Carl Leverkus’tan alizarin kırmızısı boyaları üretmek için bir fabrika kurdu.

Ardından Leverkusen şehrinde olan bir başka tesisi satın aldı. Buradaki ilk fabrikalar yüzyılın başlarında kuruldu ve şirket merkezi 1912’de Leverkusen’e taşındı.
Şirket 1972’de adını Bayer AG olarak değiştirdi. Bayer o tarihten beri, uluslararası sağlık hizmetleri ve kimyasallar grubu olarak gelişti.

2003'ten bu yana yeniden yapılanma çalışmaları sonucunda Bayer CropScience (BCS), Bayer HealthCare (BHC), Bayer MaterialScience (BMS) ve Bayer Business Services (BBS) gibi iş bölümlerinden oluşan bir yapı oluşturuldu.

Türkiye' de faaaliyetleri ise şöyle;

Bayer, 1954 yılından beri 69 yıldır faaliyetlerine devam etmektedir. Bayer Türkiye üç alt yapı- HealthCare, MaterialScience ve CropScience - ile Türkiye’de, İstanbul’daki genel merkeziyle birlikte ülke genelinde 9 bölge ofisi ve bir tanesi Gebze’de bir diğeri İstanbul’da olan iki üretim tesisine sahiptir. Gebze’de Bayer CropScience’ın ürünleri, İstanbul Topkapı’daki tesiste Bayer HealthCare için üretim gerçekleştirilmektedir.