İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında CHP'ye geçen Antalya Milletvekili Aykut Kaya'ya yönelik sert eleştirilerde bulundu. Dervişoğlu, Kaya'yı liyakatsizlikle suçlayarak, "Vefasızlara makam ve mevki vermişiz" dedi.

Aykut Kaya, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'den istifa etmiş ve CHP'ye katılmıştı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in taktığı rozetle CHP'ye katılan Kaya'nın bu kararı, İYİ Parti içinde tartışmalara neden oldu.

Dervişoğlu, TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Kaya'yı şu sözlerle eleştirdi: "Onlarca liyakat sahibi arkadaşımız, sorumluluk üstlenmek üzere görev beklerken biz bu sorumluluğu taşıyamayacak vefasızlara makam ve mevki vermişiz. Onları Allah’a ve kendilerini bir makama getirmek için emek sarf edip, ter akıtan dava arkadaşlarımızın tertemiz vicdanlarına havale ediyorum."

İstifasının Ardından CHP'ye Katıldı

Karın ağrısı şikayetiyle gitti, 10 kiloluk dev tümör çıkartıldı Karın ağrısı şikayetiyle gitti, 10 kiloluk dev tümör çıkartıldı

Aykut Kaya, 31 Mayıs'ta İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurmuştu. Kaya'nın istifasıyla İYİ Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 36'ya düşmüştü. İstifasından sadece dört gün sonra, 4 Haziran'da CHP Grup Toplantısında Özgür Özel'in taktığı rozetle CHP'ye geçti.