6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6'lık iki büyük depremde ünlü sanatçı Karsu, Hatay'da 10 akrabasını kaybetmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması

Karsu, 1990 yılında Hatay'ın Karsu köyünden Hollanda'ya göçen ailenin bir kızı olarak dünyaya geldi. Karsu Hollanda ve Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede tanınan ve sevilerek takip edilen bir sanatçı. Karsu Kahramanmaraş depremlerinin ardından, Hollanda'da yardım kampanyası düzenlenmesine ön ayak olmuş ve ciddi miktarda yardım toplamıştı. Karsu bağış gecesinde depremzedeler ve hayatını kaybedenler için şarkı söyleyip herkesi duygulandırmıştı. Karsu bu depremlerde akrabalarını kaybetmişti.

Karsu, bugün resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla birkez daha duygulandırdı.

Karsu yaptığı paylaşımda "KARSU KÖYÜ’ünde Halam’ların evindeki duvarda tek düşmeyen fotoğraf  Photo - Hakan Dönmez amca The only photo that did not fall on the wall of my aunt's house in KARSU VILLAGE " diyerek şu fotoğrafı paylaştı: 

FqcWnOsWAAAC0b6