Rusya Döviz Piyasasında Türk Lirası İşlemlerini Genişletiyor Rusya Döviz Piyasasında Türk Lirası İşlemlerini Genişletiyor

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son yaptığı açıklamalar, deniz severleri doğrudan etkiliyor. Özellikle Düzce'nin Akçakoca ilçesi, Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi, Şile ve Silivri bölgelerinde deniz şartları beklenenden daha tehlikeli olacağa benziyor.

Silivri'de Vatandaşlar Uyarıya Rağmen Denize Daldı!

Silivri'de, olumsuz hava koşullarına dikkat çeken İlçe Kaymakamlığı, 8-9 Ağustos tarihleri arasında denize girmenin tehlikeli olacağına dair uyarılarda bulundu. Ancak bazı deniz sever vatandaşlar, bu uyarılara rağmen serinlemek adına denize girmeye devam etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri ise anlık müdahalelerle olası kazaların önüne geçmeye çalışıyor.

Şile'de Dalga Uyarısı: 2,5 Metreye Kadar Çıkacak!

Şile Kaymakamlığı, 9 Ağustos Çarşamba günü için olumsuz hava şartları beklentisini gündeme getirdi. Özellikle dalga boyunun 2,5 metreye kadar çıkabileceği ve rip akıntısı riskinin artacağı bilgisi paylaşıldı. Bu nedenle Şile'deki tüm sahillerde denize girmek yasaklandı.

Düzce Akçakoca'da Plajlar Boş Kalacak

Düzce'nin Akçakoca ilçesi, yaz sıcağında denizin tadını çıkarmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olmuştur. Ancak Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklama, ilçedeki bütün plaj ve sahillerde denize girmenin tehlikeli olacağını ortaya koydu. Akçakoca Kaymakamlığı da bu bilgiyi teyit eder nitelikte bir açıklama yaparak, 9 Ağustos'ta denize girmenin yasaklandığını duyurdu.

Şarköy Sahilleri Cankurtaran ve Sahil Güvenlik Tarafından Gözetim Altında

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde de benzer bir durum söz konusu. İlçedeki tüm plajlarda, cankurtaranlar ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyarıyor. Özellikle kırmızı bayraklarla denize girmenin yasak olduğu belirtiliyor.