Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu Osmaniye’de konuşuyor.

Öğretmenlere rekor promosyon: Tek seferde 20 bin 880 TL Öğretmenlere rekor promosyon: Tek seferde 20 bin 880 TL

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Osmaniye'de il başkanlığının düzenlediği ikinci yıl etkinliğinde konuşuyor.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"BENİM ÜNVANIM YÖRÜK AHMET'TİR"
"Benim soyum Türkmen'dir. Aslım Oğuz'dur. Pirim Yörük Ahmet Yesevi'dir ve unvanım Yörük Ahmet'tir!

Ben sırtımı Toroslara verdim, ufkumu Akdeniz'e yönelttim.

HAYVANCININ SORUNLARI
Ağlayan bir Yörük kadını şöyle dedi: Sarı kızımı, kara kızımı kesime gönderdim yem fiyatlarını karşılayamadığım için. Gözleri yaşararak sürüsünün tümünü kesime gönderdiğini söyledi.


Hayvancılık bitmiş. Tarım bitmiş. Esnaf kan ağlıyor. Emekliler ayın sonunu getirme telaşı içinde. Gençler ilk fırsatta yurtdışına gitmeye çalışıyor. Bu adil topraklar bu Çukurova, bu Anadolu toprakları binlerce yıldır onlarca kavme, insanlığa beşik olmuş bu topraklarda eğer tarım bitmişse, hayvancılık can çekişiyorsa, meralar boşsa, gençler bu toprakları terk etmeye yönelmişse bunun birinci sorumlusu bugünkü iktidardır, ikinci sorumlusu da bugünkü iktidarın yetersiz kadrolarıdır.

TÜRK LİRASININ DEĞER KAYBI
Bir yılda yüzde 300-400 zam görmüş çiftçinin girdi fiyatları. Bunun sorumlusu kim? Sakın ha dış mihraklar demesinler. Çünkü savaşan Rus parası ruble, ABD doları karşısında bir yılda yüzde 12 değer kazandı.


Bu aziz Al Bayrağın üzerinde mührünün bulunduğu Türk Lirası yüzde 100 değer kaybetti.

Bunlar bugünkü cahil iktidarın yol açtığı büyük yıkım.

Hazine ve Maliye Bakanı diyor ki 'gözümüze bakın gözümüze'. Yahu Allah aşkına! Ekonomi senin gözünle idare edilmez. Beyinle idare edilir beyinde. O da sende yok sende.

ZİRAAT BANKASI
Ziraat bankası çiftçilerimize destek için kurulan bir banka. Ama çiftçilerimiz borcunu ödeyemeyince hemen ipotek koyuyor. Ziraat Bankası siteler listesine girip emlakçı gibi dağın başındaki köylerde arsa satıyor.


Ama öbür tarafta bir medya yanlısının yer değiştirmesi için 150 milyon dolar veriyor.

SİYASİ AHLAK YASASI
Öyle bir siyasi ahlak yasası getireceğiz ki siyasete giren herkes girdiği anda mal beyanında bulunacak, siyasi görevi bittiğinde de mal beyanını tekrar verecek. Bu milletin Hazine'sinden hiç kimsenin zengin olmasına izin vermeyeceğiz.

'ÇİFTÇİLERE KUR KORUMALI MAZOT'
Çiftçilerimiz için kur korumalı mazot getireceğiz. Kur korumalı yem getireceğiz. Kur korumalı gübre getireceğiz. Kurda herhangi bir artış olduğunda hiçbir çiftçimiz mazot fiyatı artışından kaygı duymayacak.


Çiftçilerimize hak ettiği desteği vereceğiz. Rantiye sınıfına giden kaynakları, yolsuzluklara giden kaynakları çiftçilerimize, esnafımıza, gençlerimize ayıracağız. Gençlerimize çiftçilik desteği vereceğiz. Kadınlarımıza istihdam edildikleri toprakta tarlada sosyal sigorta haklarını vereceğiz.

Bu ülkenin evlatlarının rızk için, geçim için başka ülkelerin kapılarında beklemesine asla ama asla izin vermeyeceğiz.

BAHÇELİ'YE SESLENDİ

Sayın Bahçeli, ben bu toprakların çocuğuyum. Ben bu halkın içinden çıktım, bu halkın imkânlarıyla bilim adamı oldum, siyaset adamı oldum. Bir kez daha size sesleniyorum. Bilesin ki: Allah'tan başka kimseden korkmam. Milletten başka kimseye hesap vermem!

Gerçek mandacı kimdir biliyor musunuz? ABD Başkanı Trump, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir gece yarısı 'aptal olma' diye mektup yazdığında o mektubu sineye çekenler gerçek mandacılardır.