Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezinde 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki yıkıcı deprem meydana geldi. Depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ı çok ciddi şekilde etkiledi. Bölgelerde arama-kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Deprem bölgesinde ikamet eden veya bu illerin nüfusuna kayıtlı yükümlü askerlerin  mart ve nisan celplerinin mayısa ertelendiğini Cumhurbaşkan Erdoğan şu sözlerle açıkladı:

Faizsiz Kredi İmkanı! Herkese 7/24 Anında Verilecek 10 bin liralık Kredinin Şartları Neler? Faizsiz Kredi İmkanı! Herkese 7/24 Anında Verilecek 10 bin liralık Kredinin Şartları Neler?

 "Deprem bölgesinde ikamet eden veya bu illerin nüfusuna kayıtlı 13 binin üzerindeki yükümlü askerimizin mart ve nisan celpleri mayısa ertelenmiştir." 

Öte yandan üniversiteler, bahar dönemi için uzaktan eğitime geçti. Haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı:

''Üniversitelerimizin tamamının Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtlarını bu işler için kullanacağız, zira yaz mevsimine kadar üniversitelerimizi şu anda bir defa tatil ediyoruz. Tamamen uzaktan eğitimle yoluna devam edecekler ve üniversitelerimizi bu noktada tatil ederek yurtları inşallah misafirhane gibi kullanacağız.''