Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftar Programı'nda yaptığı konuşmada, emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyesinin 2-5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Bugün burada bir araya gelmemize vesile olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımıza, Sayın bakan ve ekibine gönülden teşekkür ediyorum. Mübarek Ramazan ayını hüzünlü bir şekilde yaşıyoruz. Çevremizde yaşanan savaşlar ve krizler, birçok insanımızın zor zamanlar geçirmesine neden oluyor. Ancak biz, Türkiye ve Türk milleti olarak daima başı sıkışanların yanında olmaya devam edeceğiz.

Ben de geçmişimde işçi olarak çalışmış biri olarak, emeğin değerini çok iyi biliyorum. Çalışanların haklarını alması kadar önemli bir konu yoktur. Biz görev aldığımız her yerde, çalışanların haklarını savunmak için çaba harcadık. Bu kapsamda, 1 Mayıs'ı resmi bir tatil günü ilan ederek işçilerimizle dayanışmamızı gösterdik.

Asgari ücreti 17 bin TL'ye çıkararak önemli bir adım attık ve asgari ücret desteğini 700 TL'ye yükselterek çalışanlarımıza destek verdik. Memurlarımızın maaşlarında da önemli artışlar sağladık. Bu doğrultuda, en düşük memur maaşı 2002'ye göre reel olarak %300, nominal olarak ise 84 kat artış gösterdi.

Ebu Ubeyde Kassam Tugayları'nın İsrail askerlerini esir aldığı görüntüleri paylaştı! İsrail'den açıklama Ebu Ubeyde Kassam Tugayları'nın İsrail askerlerini esir aldığı görüntüleri paylaştı! İsrail'den açıklama

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da emeklilerimize bayram ikramiyelerinde %50 artış yaptık. Ramazan Bayramı ikramiyeleri, 2 ila 5 Nisan tarihleri arasında hesaplarına yatırılacak.

Bizim hedefimiz, enflasyonu tek haneli rakamlara düşürerek toplumun her kesimine daha kalıcı bir refah artışı sağlamaktır. Bu süreçte sendikalarımızın ve konfederasyonlarımızın önemli bir rol oynadığını belirtmek isterim. Ancak muhalefetin engellemeleriyle karşı karşıya kalıyoruz.

Toplu sözleşme ikramiyesi gibi kazanımların iptal edilmesiyle ilgili olarak gerekli adımları atacağız. Bu konuda sizlerin de desteğine ihtiyacımız var."