CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, TÜİK'i "insanların mutfağını, dolabını, cebini dolandırmakla" suçlayarak, emekliye, memura ve işçiye darbe vurduğunu iddia etti. Emekli aylıklarındaki zammın yetersiz olduğunu belirterek, en düşük emekli aylığının bile yapılan zamma rağmen 10 bin lira gözüktüğünü ifade etti.

Ayrıca, Başarır, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'a yönelik iddiaları gündeme getirerek, "Ortada bir sorun var. Birileri bu kurumu ve bu kurumun başındaki kişiyi yıpratıyor. Buna seyirci kalan bir Cumhurbaşkanı var. Görüyoruz ki yine değiştirecek. Çünkü sorun Merkez Bankası'nda ya da kişilerde değil. Sorun, bu ucube sistemde, bu ülkedeki tüm bağımsız kurumları tek adama bağlayıp keyfi bir şekilde yönettiren bu sistemde." şeklinde konuştu.

Bakan Yumaklı: Ramazan öncesi et fırsatçılarına göz açtırmayacağız Bakan Yumaklı: Ramazan öncesi et fırsatçılarına göz açtırmayacağız

Varlık Fonu'ndaki iddiaları da gündeme getiren Başarır, 25 milyon dolarlık kaybın raporlarının hala Meclis'e gelmediğini belirtti ve bu konuda açıklama yapılmasını talep etti.