CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, toplantı sonunda basın mensuplarının sorduğu soruları yanıtladı ve Gülşen'in tartışma yaratan "İmam Hatip" çıkışıyla ilgili konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısının ardından Gülşen'in tartışma yaratan İmam Hatip çıkışı ile ilgili soruyu yanıtladı.

Özel, konuyla ilgili şunları söyledi:

KPSS'de poşeti açılmış soru kitapçığı için ÖSYM'den açıklama KPSS'de poşeti açılmış soru kitapçığı için ÖSYM'den açıklama

"İmam Hatipler diğer okullarımız gibi hepimizin, bu memleketin evlatlarını yetiştiren; CHP döneminde yasa ile kurulmuş, dinin gereklerini insanlara doğru şekilde ve devlet eli ve denetimi ile öğretmek üzere kurulmuş okullar. Hiçbir okula yapılmaması gerektiği gibi bu okullarla ilgili de şaka da olsa espri de olsa bu şekilde bir tanımlama yapılmamalı. Nasıl bir açıklama yapıldı tam bilmiyorum ama mutlaka düzeltilecektir. Maksadını aşmış bir espri insanların kalbini kırdı, hızlı bir şekilde telafi edileceğini umuyoruz. Biz de sürecin takipçisi olacağız."