Dün TBMM Genel Kurulu'nda 2023 Yılı Merkez Yönetim Bütçe Kanun Teklifi görüşmelerinde İçişleri Bakanlığı bütçesi ile ilgili konuşmasında CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Bakan Soylu'ya yönelik iddialarda bulundu. O iddialara Bakan Soylu'dan cevap gecikmedi ve ''İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir' sözü üzerine Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Bakan Soylu hakkında 5 kuruşluk manevi tazminat davası açtıklarını duyurdu.

Yeniden Bakan Soylu sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu'nun zavallı bir adam olduğunu söyledi. 

Bütçe Görüşmelerinde Kemal Kılıçdaroğlu Ne Demişti?

“4 soru soruyorum, içinizden bir yürekli kişi varsa şu kürsüye gelir, İçişleri Bakanlığı bütçesinde görüşülürken bu soruları Kılıçdaroğlu sordu, cevabını ver der. Bir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu dediği operasyonda nasıl oldu da herkes serbest kaldı? İddianamede çıkan sanıklarla Soylu’nun oğlunun ne ilişkisi var? İstanbul Emniyeti Soylu’nun oğlunun aracını sanıklara kiraladığı için mi aradı? Soylu’nun Türkiye’den gönderdik dediği Sırbistan’daki uyuşturucu çetesinin lideri, nasıl oldu da İstanbul’un göbeğinde kendine özel bir hayat kurdu, uyuşturucu faaliyetlerini yönetti, rakip çetesi nasıl elini kolunu sallayarak Türkiye’ye gelip onu öldürdü. Kolombiya’dan yakalanan 5 ton kokainin gerçek sahibi kim?

Uyuşturucu konusunda Türkiye’nin hangi iline giderseniz gidin, namuslu bir adam olsun, esnaf, taksici olsun kim olursa… Burada uyuşturucuyu kimler satıyor diye sorun size söyler. Ben çocuğu uyuşturucu kullanan anneler ile görüştüm. Anne ve baba ne diyor biliyorsunuz? Akşam yatarken yatak odamızı sürgülüyoruz, çünkü oğlumuz uyuşturucu kullanıyor. Bağcılar, Sultanbeyli’ne gittiniz mi? Orada gördünüz mü? Araştırma raporunu göndereceğim size. Niye Süleyman Soylu’ya demiyorsunuz jandarmanın gönderdiği yazıları getir buraya diye, niye demiyorsunuz?

Bakan Soylu'nun ilk cevabı ne oldu?

Bakan Soylu'nun ikinci paylaşımı

Merakla beklenen ‘Aile’ dizisi ne zaman başlıyor? Dizinin konusu nedir? Kadrosunda hangi ünlü isimler yer alıyor? Merakla beklenen ‘Aile’ dizisi ne zaman başlıyor? Dizinin konusu nedir? Kadrosunda hangi ünlü isimler yer alıyor?