Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sancaktepe İlçe Kongresi'nde, İBB Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama ve eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek arasında sert bir polemik yaşandı. Kongrede konuşan Nama, Şimşek'e yönelik "İmamoğlu taş yağmuruna tutulduğu zaman sizi de sokaklarda bir çalışmada görebilseydik" ifadesini kullanarak eleştirilerde bulundu.

Sancaktepe İlçe Kongresi'nde Nama, Şimşek'in geçmiş dönemde yaptığı konuşmalarını eleştirerek, "Hemen hemen devamlı aynı şeyleri söyler. Denizlerden bahseder, Mustafa Kemal'in mücadelesinden bahseder, Pir Sultanlardan bahseder, Anadolu'nun değerlerinden bahseder ve yüreğimize dokunur. Çok da hoşumuza gider. Çok iyi bir sanatçıdır. Sahneyi iyi kullanır fakat bu sahne sanatçıların alkış aldığı bir sahne değil. Sayın vekilim keşke 14 Mayıs'ta Ekrem İmamoğlu Erzurum'da taş yağmuruna tutulduğu zaman sizi de sokaklarda bir çalışmada görebilseydim. Siz nerelerde görev aldınız Anadolu'yu biz karış karış gezerken?" dedi.

Berhan Şimşek ise Nama'nın eleştirilerine yanıt vererek, "Ben görevimi yaptım. Sade bir üye olarak. Evet bunu bilin" şeklinde cevap verdi.

Adeta bir metabolizma harikası: İştah kapanıyor, kabızlık tarih oluyor! Cayır cayır yağları eritiyor! Adeta bir metabolizma harikası: İştah kapanıyor, kabızlık tarih oluyor! Cayır cayır yağları eritiyor!

Bu sözlerin ardından Nama, Şimşek'e yönelik daha fazla eleştirilerde bulunarak, "Senin vekilliğini de biliyoruz. Milletvekili olduğun dönemde örgütten kimin telefonlarına çıktınız? İl başkanlığı yaptınız. Sancaktepe'ye bir gün uğradınız mı? Arkadaşlar bu partide MYK üyeliği yapacaksınız. Parti Meclis üyeliği yapacaksınız. Milletvekilliği yapacaksınız. 6 ay sonra seçime gidiyoruz. Kritik bir dönemde geleceksiniz partiyi ayrıştıracaksınız. 'Yok ben İmamoğlu'na şunu dedim.' Konumuz bu mu? Konumuz Sancaktepe. Ekrem İmamoğlu Büyükşehir Belediye Başkanımızdır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da genel başkanımız ve başımızın tacıdır. Örgütü ayrıştırmaya değil siz kongrelere giderken bundan sonra örgütü birleştirin. Siz abisiniz. Artık kemale ermişsiniz. Yüzünüz eskimiştir. Sözleriniz tükenmiştir. Ama birleştirici olmanızı diliyorum. Anlıyorum. Genel Başkanımıza yaran var. Belki kapağı Parti Meclisi'ne atmak için çabaladığınızı biliyorum. Televizyonlardaki konuşmalarınızı, geçmişte Genel Başkanımızla ilgili yaptığınız konuşmaları da biliyorum. Ayıptır, günahtır yapmayın" şeklinde sert ifadelerle eleştirdi.