Bahçeşehir'deki güzellik merkezinin kurşunlanmasıyla ilgili Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu sanıklar hakkında şikayetçi olan sosyal medya fenomeni Banu Parlak, şikayetinden vazgeçtiğini duyurdu. Parlak, yaptığı açıklamada, "Dilan ve ailesinin böyle bir eylemde bulunmayacağına kanaat getirdim. Bu nedenle de kendileri hakkında şikayetten vazgeçtim. Umarım adalet yerini bulur," ifadelerini kullandı.

1 Ekim 2023 tarihinde Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı'nda bulunan Banu Parlak'a ait güzellik merkezi, gece saatlerinde motosikletli şüpheliler tarafından kurşunlanmıştı. Olayın ardından hazırlanan iddianamede, Dilan, Engin ve Sezgin Polat'ın 'azmettirme' suçundan cezalandırılması talep edilmiş ve davanın ilk duruşması 25 Nisan'da Küçükçekmece Adliyesi'nde görülmüştü.

"Korkunç Olay Sonrası Görüşemedik"

Duruşmanın görülmesinden yaklaşık bir ay sonra şikayetinden vazgeçen Banu Parlak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yaşamış olduğum korkunç olay sonrasında eski arkadaşım Dilan Polat ve ailesi ile aynı dönemde zorlu süreçlerden geçmemiz sebebiyle görüşme sağlayamamıştık. Yakın süreçte aile ortamında bir araya geldik ve yaşadığımız zorlukları birbirimize anlattık."

Özgür Özel: Erdoğan'ın "Hazmedemedi" Sözlerini Üzerimize Almıyoruz Özgür Özel: Erdoğan'ın "Hazmedemedi" Sözlerini Üzerimize Almıyoruz

"Dosya Benim İçin Kapanmıştır"

Parlak, Dilan Polat'ın kızı Nilda'nın sözlerinin kendisini etkilediğini belirterek, "Nilda'nın bana 'Banu abla annem senin kurşunlandığın gün çok ağladı' demesi üzerine dosya benim için kapanmıştır. Bu zamana kadar karşımda muhatap bulamıyordum. Avukatım ile yaptığımız durum değerlendirmesi sonucu olayı direkt şahısların kendisinden dinlememiz gerektiği kanısına vardık," dedi.

"Şikayetimden Bir Gün Dahi İçeride Yatmadılar"

Parlak, Dilan ve ailesinin böyle bir eylemde bulunmayacağına inandığını vurgulayarak, "Dilan ve ailesinin böyle bir eylemde bulunmayacağına kanaat getirdim. Bu nedenle de kendileri hakkında şikayetten vazgeçtim. Şunu da belirtmek isterim Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat benim şikayetimden bir gün dahi içeride yatmadı. Benim dosyamda verilen tutuklama kararı hiç infaz edilmedi. Bu zamana kadar olan tutukluluk sebepleri mali dosyadır. Tutukluluklarının sebebi asla ben olmadım," ifadelerini kullandı.